Sport Wiadomości

Al-Fateh ostatecznie pokonał mistrza Arabii Saudyjskiej i Azji Al-Hilala, aby zakończyć ośmioletnią suszę

Spóźnione pieczęcie karne niespodziewanie wygrywają drużynę prowincji Wschodniej i wynoszą ją na ósme miejsce w tabeli SPL

Al-Fateh w sobotę usunął jeden z najbardziej niechcianych rekordów Saudi Professional League po tym, jak pokonał mistrza kraju i Azji Al-Hilala po raz pierwszy od 2932 dni.

To, że Al-Fateh wygrał 3:2 na Prince Faisal bin Fahd Stadium, domu niedawno ukoronowanych zwycięzców Ligi Mistrzów AFC, sprawia, że ​​wynik 14. rundy sezonu jest jeszcze bardziej niezwykły.

Pomimo nieobecności siedmiu graczy z powodu pozytywnych wyników COVID-19, zawieszenia i kontuzji, Al-Fateh ze środkowej tabeli zmylił swoich bardziej znamienitych przeciwników odważnym pokazem ofensywnego futbolu.

Andre Carrillo dał Al-Hilalowi prowadzenie w 12. minucie, zanim Murad Batna wyrównał dla Al-Fateha zaledwie cztery minuty później, a w pierwszej połowie nie było już żadnych dodatkowych punktów.

W 71. minucie Sofiane Bendebke, świeżo po pomaganiu Algierii w zdobyciu Pucharu Arabskiego FIFA 2021, dała Al-Fatehowi prowadzenie, ale to znowu trwało tylko cztery minuty, a do mistrzów wyrównał Francuz Bafetimbi Gomis.

Z czasem Batna wygrał mecz dla Al-Fateh, wykorzystując rzut karny z 87. minuty. Tym razem Al-Hilal nie znalazł odpowiedzi, porażka pozostawiła ich na czwartym miejscu, pięć punktów za liderem Al-Ittihadem. Zwycięstwo Al-Fateha podniosło ich na ósme miejsce w tabeli SPL.

Ostatnie zwycięstwo Al-Fateha nad Al-Hilalem datuje się na 14 grudnia 2013 r., kiedy wygrali 2-1 na swojej drodze do wygrania SPL po raz pierwszy w swojej historii