Remis Wietnam, Tajlandia Challenge Indonezja w finale

Singapur, – Reprezentacji Tajlandii udało się zakwalifikować do finału Pucharu AFF 2020 po remisie 0:0 z Wietnamem w rewanżowym meczu półfinałowym, w niedzielę (26.12.2021). Tajlandia zakwalifikowała się po wygranej w dwumeczu, 2:0 po wygranej z takim samym wynikiem w pierwszym meczu półfinałowym, czwartek (23.12.2021).

Wietnam próbuje zmienić sytuację, gdy spotka się z Tajlandią w drugim meczu półfinałów AFF Cup 2020, niedziela (26.12.2021). Przegrana 0-2 zmusiła Wietnam do wygrania meczu rewanżowego.

Wietnam wyszedł do ataku na obronę Tajlandii w meczu pierwszej rundy. Wiele razy Wietnam, prowadzony przez duet Ha Duc Chin i Nguyen Tien Linh, miał okazje.

Bramkarz Tajlandii Chatchai Budprom musiał nawet zostać ściągnięty w 33. minucie po kontuzji mięśnia po wyjściu z gniazda i obronie bramki przed wietnamskim graczem.

W pierwszej połowie, pomimo posiadania zaledwie 42% piłki, Wietnam miał 7 szans. Z drugiej strony Tajlandia miała tylko 3 szanse.

W drugiej połowie Tajlandia obniżyła tempo gry, podczas gdy Wietnam usilnie starał się strzelać bramki. Zdobycie dwóch bramek w pierwszym meczu sprawiło, że Tajlandia była bezpieczna w drugiej połowie.

Ten remis sprawił, że Tajlandia zmierzyła się z Indonezją w finale Pucharu AFF, który odbył się w dwóch meczach, środa (29.12.2021) i sobotę (1.01.2022).

Jak wiadomo, Indonezji udało się zakwalifikować do finału po wygranej 5:3 w dwumeczu z Singapurem w sobotę (25.12.2021).