Dramat 9 bramek, Manchester City pokonał Leicester

Manchester, - Manchester City zdołał wypracować sobie pozycję na szczycie tabeli Premier League po zwycięstwie 6:3 nad Leicester City w niedzielę (26.12.2021).

Manchester City w pierwszej połowie prowadził 4-0 po bramkach Kevina De Bruyne'a (5), Riyada Mahreza (14), Ilkay'a Gundogana (21) i Raheema Sterlinga - pen (25).

Pozostawiony czterema bramkami Leicester nie poddawał się tak po prostu. Lisy strzeliły w drugiej połowie po golach Jamesa Maddisona (55), Ademoli Lookman (59) i Kelechi Iheanacho (65).

Obywatele powrócili do odpowiedzi z nagłówkiem Aymeric Laporte wchodzącym w 69. minucie. Manchester City zdołał ponownie strzelić szóstego gola w tym meczu dzięki akcji Sterlinga wchodzącej w 87. minucie.

Zwycięstwo nad Leicester sprawiło, że Manchester City opuścił rywali w tabeli Premier League do 19 tygodnia. The Citizens z 47 punktami - sześć punktów przed Liverpoolem na drugim miejscu.

Dla Leicester ta porażka sprawiła, że ​​utknęli na 10. pozycji w tabeli.