Curry napędza wojowników obok słońc, sieci udaremniają Lakers

LOS ANGELES: Stephen Curry zdobył 33 punkty, dzięki czemu Golden State wygrał 116-107 nad Phoenix, dzięki czemu Warriors wyprzedzili Słońca w celu uzyskania najlepszego rekordu w NBA w Boże Narodzenie. Wzrost liczby przypadków Covid w sobotę w lidze okradły świąteczną tablicę pięciu meczów z jakiejś gwiazdy, ale nie brakowało dramatu. „Fakt, że nadszedł w Boże Narodzenie, jesteśmy w trasie, co za wspaniały prezent świąteczny dla naszych chłopaków, Trener wojowników Steve Kerr powiedział.

„Oczywiście dali to sobie, ale fajnie jest grać w Boże Narodzenie, jest szczególny klimat i oczywiście ta gra z dwoma zespołami z najlepszymi wynikami w lidze miała szczególny charakter”. Otto Porter Jr. strzelił 13 swoich 19 punktów w czwartej kwarcie, gdy Warriors odsunęli się, by wygrać potyczkę w tę i z powrotem, w której nastąpiło 12 zmian prowadzących. Warriors przybyli do Phoenix na starcie namiotowe z trzema z czterech najlepszych strzelców — Andrew Wigginsem, Damionem Lee i Jordanem Poole — odsunięty na bok przez obawy Covida. Curry w większości wypełnił pustkę i po raz pierwszy w dziewięciu świątecznych meczach zdobył ponad 20 punktów — pomimo połączenia zaledwie 10 z 27 strzałów z boiska, w tym pięciu z 16 z trzech punktów”. Jestem dumny ze wszystkich, człowieku, ponieważ niewielu ludzi wybrało nas dzisiaj do wygrania” – powiedział Curry, który pochwalił równowagę Portera po tym, jak Warriors zakończyli 15-meczową passę Suns, wygrywając u siebie. sezon po tym, jak został wrzucony do składu na po raz pierwszy w czwartek zdobył osiem punktów w ostatnich dwóch i pół minucie, zdobywając trzy punkty, które przypieczętowały zwycięstwo na mniej niż minutę przed końcem. „Potrafi strzelić piłkę” – powiedział Curry. Giannis Antetokounmpo zdobył 36 punktów w czwartek. jego powrót z protokołów Covid, dzięki czemu mistrz NBA Milwaukee Bucks odniósł zwycięstwo 117-113 nad wyludnionym koronawirusem Boston Celtics.

Nie byłoby jednak cudownego powrotu Los Angeles Lakers, ponieważ ich próba zebrania się przeciwko drużynie Brooklyn Nets powracającej po tygodniowej przerwie w Covid nie powiodła się. w zeszłym tygodniu i miał trzy mecze przełożone, prowadzeni 23 punktami w czwartej kwarcie, ale Lakers wyrównali na 45 sekund przed końcem, zanim zdobyli ostatnie siedem punktów w zwycięstwie 122-115 w Los Angeles. James Harden, który przegapił trzy gry z powodu Covida, zaliczył triple-double z 36 punktami, 10 zbiórek i 10 asyst. Patty Mills dodała 34 punkty dla Nets, których nieobecni w Covid byli między innymi supergwiazda Kevin Durant i LaMarcus Aldridge. Nic Claxton wskoczył nad gwiazdą Lakers LeBronem Jamesem, aby przełamać remis na 40,7 sekundy przed końcem, a Lakers, pomimo 39 punktów od Jamesa, mieli piąty z rzędu. porażka.W Milwaukee Antetokounmpo, który opuścił pięć meczów, zdobył 29 punktów w drugiej połowie, gdy Bucks zebrali się, by odrzucić odważny skład Celtics. protokoły, ale uznano, że jeszcze nie nadawali się do gry. Za 14 punktami w pierwszej kwarcie od Jaylena Browna, osłabiony Celtics wywalczył w pierwszej kwarcie prowadzenie 35:22. Brown, Jayson Tatum i Marcus Smart połączyli 69 punktów dla Bostonu, który prowadził przez aż 19 i awansowały o 13, a pozostało 5:28.

Layup Antetokounmpo utwierdził wynik na 111-111 z wynikiem 1:29 do gry. Rezerwowy Bucks Wesley Matthews wykorzystał trójkę na 30,3 sekundy przed końcem, aby wyrównać Milwaukee o jeden – ich pierwsze prowadzenie w walce i jedno, którego nie zrezygnowali. „Czuję się dobrze” – powiedział Antetokounmpo. „Byłem podekscytowany powrotem, podekscytowany, że znów mogę być w pobliżu moich kolegów z drużyny i fanów, i podekscytowany grą”. Świąteczna akcja rozpoczęła się w Madison Square Garden, gdzie Kemba Walker został pierwszym graczem New York Knicks, który zamieścił potrójny- podwoić w Boże Narodzenie z 10 punktami, 10 zbiórkami i 12 asystami w zwycięstwie 101-87 nad Atlanta Hawks. W kieliszku wieczornym Donovan Mitchell zdobył 33 punkty, aby poprowadzić Utah Jazz do 120-116 zwycięstwa nad Dallas Mavericks.