Rosyjski narciarz zdobył brąz w masowym starcie Tour de Ski

Rosyjska narciarka Tatyana Sorina zajęła trzecie miejsce w masowym starcie na 10 km stylem dowolnym na etapie Tour de Ski w Oberstdorfie w Niemczech.

Rosjanka pokazała wynik 21 minut 31,6 sekundy. Wygrała Amerykanka Jessica Diggins, Sorina miała 0,8 sekundy straty.

Drugie miejsce zajęła Szwedka Frida Karlsson (+0,5). Diggins został liderem w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego.

Bolshunov stracił 3,4 sekundy do złota w masowym starcie Tour de Ski, Inna Rosjanka Natalya Nepryaeva była ósma (+8,0), Anastasia Rygalina - 40. (+1.06,7), Ekaterina Smirnova - 42- 1. (+1.22.1) ), Lilia Vasilyeva - 44. (+1.24.0), Khristina Matsokina - 56. (+1.53.1), Yana Kirpichenko - 61. (+2.28.5).

Dla Rosjan to drugi z rzędu medal na Tour de Ski. 29 grudnia Nepryaeva zajął trzecie miejsce w 10-kilometrowej jeździe na czas.

Kolejny wyścig Tour de Ski odbędzie się 1 stycznia. To będzie klasyczny sprint w stylu.