Ovechkin wyleciał za burtę po próbie wymuszenia wstrzymania meczu NHL

Rosyjski napastnik NHL „Waszyngton” Aleksander Owieczkin zdobył nieudaną siłę przeciwko napastnikowi „New Jersey” Jesperowi Boquistowi, w wyniku czego poleciał na ławkę. Film z odcinka został opublikowany na stronie New Jersey na Twitterze.

W nocy 3 stycznia Washington na lodzie przegrał z New Jersey w dogrywce z wynikiem 3: 4.

W Devils gole strzelili Jegor Sharangovich (ósma minuta), Damon Severson (dziewiąty) i Niko Chishir (21. i 63. miejsce). W Capitals zagrali John Carlson (20. minuta), Nick Dowd (54.) i Conor Shiri (57.), rosyjski obrońca Dmitrij Orłow zanotował podanie. Bramkarz gospodarzy Ilya Samsonov obronił 33 z 37 strzałów.

Owieczkin bije rekord Andreichuka, zdobywając najwięcej bramek w NHL Hockey Owieczkin strzelił 24 gole w 34 meczach sezonu, zaliczył 26 asyst i zajmuje drugie miejsce na liście najlepszych snajperów i trzecie na liście strzelców.