Wirusowa wygrana Barçy na Majorce

BARCELONA, Hiszpania, 3 stycznia (AP): Barcelona wygrała na Majorce 1:0 z drużyną mocno dotkniętą koronawirusem. Nieobecność 10 piłkarzy z pierwszej drużyny dała rzadko używanemu Luuk de Jong szansę, by wreszcie pokazać swoją wartość jako napastnik, odkąd przeszedł na wypożyczenie do Barcelony pod koniec letniego rynku transferowego jako okazyjnego zamiennika Antoine'a Griezmanna.

Trener Xavi Hernández musiał wyrównać linię frontu z De Jongiem otoczonym przez młodych piłkarzy Ferran Jutglà i Ilias Akhomach. De Jong, któremu nie udało się zdobyć stałego czasu gry, zdołał zapewnić gościom potężne zagrożenie ataku. Holenderski napastnik uderzył piłkę w słupek na chwilę, zanim wykonał wspaniały kopniak rowerowy, który wstrząsnął poprzeczką. Następnie skierował piłkę do bramki, gdy przed przerwą dośrodkował Óscar Mingueza w długi słupek. Barcelona wciąż potrzebowała czasu do przerwy, by obronić go Marc-Andre ter Stegen, aby awansować na piąte miejsce, o jeden punkt od miejsc w Lidze Mistrzów. Trener Elche Francisco Rodríguez został wyrzucony z boiska za wielokrotne protesty podczas remisu swojej drużyny 0:0 z Grenadą, podczas gdy Real Sociedad zremisował 1-1 z Alavés.