ISL: Odisha FC oszałamia stoły stołowe Mumbai City, aby otworzyć ligę na szeroką skalę z wygraną 4-2

Odisha FC zakończyła błyskotliwy powrót w drugiej połowie, odnosząc imponujące zwycięstwo 4:2 nad Mumbai City FC na stadionie Tilak Maidan w Indian Super League (ISL) 2021-22. Wynik ten pozostawia podopiecznych Des Buckinghama bez zwycięstwa w trzech meczach.

Zwycięstwo dla podopiecznych Kiko Ramireza oznacza, że ​​zaledwie trzy punkty dzielą ich od liderów ligi mimo siódmego miejsca w tabeli. Aridai Cabrera (4`) strzelił wcześnie gola przeciwko przebiegowi gry, ale Ahmed Jahouh (11`) szybko wyrównał mecz z doskonałym zakończeniem.

Igor Angulo (38`) następnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, zanim Jerry Mawihmingthanga (70`, 77`) strzelił pamiętną bramkę, oddając prowadzenie Kalinga Warriors. Jonathas (89`) nie miał żadnych wątpliwości co do wyniku, zdobywając czwartą lokatę.

Mecz rozpoczął się w szybkim tempie, gdy Odisha FC strzelił wczesnego gola. Mourtada Fall z Mumbai City FC podał piłkę z niewymuszonego błędu na własnej połowie, przez co Aridai Cabrera wszedł do środka z lewego skrzydła i podkręcił piłkę w kierunku dalszego słupka.

Mohammad Nawaz chwycił piłkę obiema rękami, a mimo to nie mógł powstrzymać jej toczenia się w siatce. Kilka minut później Ahmed Jahouh znalazł się z tyłu siatki z sensacyjnym podkręconym strzałem z prawie 25 jardów. Pomocnikowi doskonale wyważone podanie do wyrównania podał Cassio Gabriel.

Raynier Fernandes miał świetną okazję, aby po pół godzinie wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale pomocnik źle skręcił głową, która poszła szeroko, ku jego rozczarowaniu. Jednak to Igor Angulo w końcu dał Wyspiarzom prowadzenie precyzyjnym strzałem głową z rzutu wolnego Jahouha.

Druga połowa również rozpoczęła się ognistym tonem, gdy OFC zaczął na przedniej stopie. Chwilę po godzinie Sahil Tanwar przegapił łatwą główkę, aby strzelić wyrównującą bramkę z odległości 12 jardów, po tym, jak znalazł się nieoznaczony w polu karnym.

Wyglądało na to, że Ygor Catatau strzelił kolejnego gola z ławki, ale uznano, że jest na pozycji spalonej. W kilka sekund po drugiej stronie bramki Jerry Mawihmingthanga strzelił swojego pierwszego gola w sezonie i wyrównał strzałem głową z dalekiego słupka.

Skrzydłowy następnie zdobył trzecią bramkę dla OFC i zaskoczył liderów ligi potężnym uderzeniem, które trafiło prosto w górny róg z prawej flanki. Aby zadać więcej nieszczęścia, Jerry zmienił dostawcę, dostarczając precyzyjnego dośrodkowania dla Jonathasa, który spokojnie umieścił swój strzał w tył siatki, aby zdobyć czwarte miejsce.

Późne uderzenie głową Catatau zostało uratowane przez Kamaljita Singha z bliskiej odległości, który wykazał się niesamowitym refleksem, aby utrzymać Islanders na dystans. Wojownicy Kalinga utrzymali prowadzenie i odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie.

Najwyżej sklasyfikowany Mumbai City FC zmierzy się z najniższym w rankingu SC East Bengal w następnym meczu na Tilak Maidan Stadium w piątek, podczas gdy Odisha FC zmierzy się z ATK Mohun Bagan Juana Ferrando na stadionie PJN w sobotę.