Polska pokonała Argentynę i zdobyła półfinał Pucharu ATP

Hubert Hurkacz pokonał Diego Schwartzmana 6:1, 6:4, aby zapewnić sobie w środę zwycięstwo Polski nad Argentyną i awans do półfinału Pucharu ATP. Polska zakończyła fazę round-robin 3-0 w grupie D, wygrywając z Gruzją, Grecją oraz w meczu o czołową pozycję z Argentyną.

W drugim secie Kamil Majchrzak zdobyli dwie bramki po przerwach serwisowych, pokonując Federico Delbonisa 6:3, 7:6 (3) w pierwszym meczu singlowym, a zajmujący 9 miejsce w rankingu Hurzacz wywalczył półfinał, wygrywając w drugim Schwartzmana. spotkanie singli. Polska wygrała debel, aby dokończyć zamiatanie.

„Jestem bardzo szczęśliwy dla naszego zespołu. Jesteśmy w półfinałach, więc bardzo dumni z tego osiągnięcia” – powiedział Hurkacz.

„Mamy świetnego ducha zespołowego. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że atmosfera, którą wnosimy, pomaga nam grać lepiej”. Polska zmierzy się następnie z mistrzem Hiszpanii lub Serbią z 2020 roku o miejsce w finale.

Zwycięstwo Chile 2:1 nad Norwegią oznaczało, że Serbia musiała w środę zmieść Hiszpanię, aby awansować na pierwsze miejsce w grupie A i awansować do półfinału. Alejandro Tabilo pokonał Viktora Durasovicia 6:1, 6-7 (5), 6:1 i dał Chile prowadzenie, zanim zajmujący miejsce w rankingu Casper Ruud zrównał go z Norwegami, wygrywając 6-4, 6:1 z Christianem Garinem.

Tabilo i Tomas Barrios Vera wygrali w deblu 6:0, 6:4, co dało Chile rekord 2:1 w fazie round-robin i pozostawiło Norwegię 0:3 po wcześniejszych porażkach z Hiszpanią i Serbią.