Sport Wiadomości

Losowanie Juventusu uderza w nadzieje Napoli na tytuł, Serie A w chaosie Covid

MILAN: W czwartek Napoli zremisowało z Juventusem 1:1, co pozostawiło ich w tyle w wyścigu o tytuł Serie A, w dniu, w którym dominującym tematem była chmura koronawirusa wisząca nad ligą .Dries Mertens otworzył wynik w 23. minucie dla Napoli, które spisało się dobrze w otwartym meczu na stadionie Allianz w Turynie, ale straciło go osiem minut po przerwie, gdy odbity strzał Federico Chiesy przemknął obok Davida Ospiny. Obaj gracze mieli szanse. Wygrać mecz dobrze uratowany przez Ospinę i zatrzymanego przez Juve Wojciecha Szczęsnego, ale intensywna walka ostatecznie zakończyła się remisem.

Napoli traci sześć punktów do liderów i aktualnych mistrzów Interu Mediolan, którego wczesny mecz w Bolonii był pierwszym z czterech, które nie odbyły się po tym, jak ich gospodarzom zabroniono gry przez lokalne władze zdrowotne, aby utrzymać pod kontrolą klaster Covid w klubie. Tymczasem Juve przegapił szansę na wywarcie presji na zajmującą czwarte miejsce Atalantę w wyścigu Ligi Mistrzów, która zajęła trzy punkty na piątym miejscu, grając więcej po tym, jak mecz drużyny Bergamo z Turynem również został odłożony na półkę. „Musimy spojrzeć na mecz pozytywnie , jako zdobyty punkt – powiedział trener Juventusu Massimiliano Allegri. Remis był wspaniałym wynikiem dla AC Milan, który traci tylko jeden punkt do lokalnego rywala Interu po dwóch wczesnych golach Oliviera Girouda i Juniora Messiasa oraz strzelonym strzelcu Rafaela Leao. Podopieczni Stefano Pioliego w zabawny sposób pokonali Romę 3:1 na San Siro. r Pucharu Narodów, ale mógł strzelić więcej po tym, jak dwukrotnie uderzył w stolarkę. Leao strzelił decydującą trzecią bramkę na osiem minut przed końcem po Romie, który strzelił bramkę przez Tammy Abraham i spadł do 10 mężczyzn po 75. minuta odesłania Ricka Karsdorpa, zbliżyła się do Abrahama i Henrikha Mkhitaryana.

„Wiedziałem, że dzisiaj zagramy dobrze… To zwycięstwo jest świetnym znakiem, jak musimy grać w drugiej połowie sezonu” – powiedział Pioli DAZN. Roma zakończyła mecz z dziewięcioma mężczyznami, gdy Gianluca Mancini podniósł poprzeczkę. drugą żółtą kartkę i przyznał karę dogrywkę za faul na Leao, ale rzut karny Zlatana Ibrahimovicia dobrze obronił Rui Patricio. Drużyna Jose Mourinho ma sześć punktów w Lidze Mistrzów obok Lazio, który mógł tylko zremisować 3-3 z Empoli. Dziwny spektakl zespołów pojawiających się na mecze, o których wiedzieli, że nie zostaną rozegrane, powrócił do Serie A po tym, jak lokalne władze ds. zdrowia (Azienda Sanitaria Locale lub ASL) zabroniły Bolonii, Torino, Salernitanie i Udinese rozgrywania ich meczów. Wcześniej Serie A wydała nowy protokół, który nalegał, aby drużyny rozgrywały mecze, o ile mają dostępnych 13 graczy (w tym jednego bramkarza) urodzonych przed 31 grudnia 2003 roku, w przeciwnym razie przegraliby 3-0 i straciliby punkt. Jednak dane z w całej grze ubolewał nad niespójnym podejmowaniem decyzji wpływających na zespoły, które są pozostawione w rękach ASL, organów, które odpowiadają przed samorządami regionalnymi i działają niezależnie od siebie. „Jesteśmy w rękach 20 regionów i tego, co jest uważane za klaster w jednym nie ma w innym. Jeśli decyzja będzie pochodzić z ASL, to ciężko sporządzić protokół (dla całej ligi)” – powiedział trener Lazio Maurizio Sarri. Zamieszanie zostało podkreślone, gdy Napoli zignorowało nakazy izolacji dla Piotra Zielińskiego, Amira Rrahmaniego i Stanisława Lobotki i umieściło trio w swoim początkowym składzie przeciwko Juve, a Gazzetta Dello Sport donosi, że klub z południa wykorzystuje rozbieżności między rządowymi a włoskimi przepisami FA w sprawie kwarantanny w przypadku bliskich kontaktów. Później w czwartek minister spraw regionalnych Mariastella Gelmini powiedziała, że ​​odbędzie się spotkanie między rząd, regiony i Serie A w celu „zapewnienia jednolitości” w lidze.