Biathlonista Loginov stracił złoto w pościgu w Oberhof

Rosja (bbabo.net), - Rosyjski biathlonista Alexander Loginov zajął piąte miejsce w pogoni za piątym etapem Pucharu Świata w Oberhofie w Niemczech.

Dzięki zwycięstwu w sprincie Loginov jako pierwszy pokonał dystans. A po pierwszych dwóch liniach ognia nie było ani jednego powodu, by wątpić w przywództwo Rosjan. Przewaga nad prześladowcami sięgała nawet minuty.

Problemy zaczęły się przy trzecim strzelaniu z pozycji stojącej. Karabin Aleksandra nagle zepsuł się do tego stopnia, że ​​musiał go przeładować ręcznie. Ale to praktycznie nie przeszkadzało Loginovowi, który chybił tylko raz. Ale na ostatniej „stoisku” Sasha nie zamykał celu już trzy razy, a to rzuciło go do walki tylko o miejsce na podium. Niestety, Loginov nie miał w tym wystarczającej siły: Francuz Kenten Fillon-Maillet finiszował na pierwszym miejscu, Szwed Sebastian Samuelson i Norweg Tarjei Be zajęli miejsca drugie i trzecie.

Jeśli chodzi o naszych pozostałych, Anton Babikov, Daniil Serokhvostov, Maxim Tsvetkov zajęli w jednym zespole miejsca od 10 do 12. Szczególnie zwracamy uwagę na przełamanie Tsvetkova, który wystartował z 52. linii, ale przebił się o 40 pozycji w górę.

Karim Khalili zajął 20., a Alexander Povarnitsyn - 36..