Zastępca ratuje PSG przed porażką W dramacie siedmiobramkowym Juventus ucisza niespodziankę AS Roma, Arsenal wyrzucony z Nottingham Forest w FA Cup

Lyon, - Boczny obrońca Thilo Kehrer został supersubskrybentem, aby uratować Paris Saint-Germain przed porażką z Olympique Lyon. Gol Kehrera wymusił remis 1:1 w 20. tygodniu meczu ligi francuskiej na Groupama Stadium, poniedziałek (10.01.2022) wczesnym rankiem WIB.

Kehrer, który wszedł na boisko w 69. minucie, strzelił gola siedem minut później, by zniwelować przewagę Lyonu po bramce Lucasa Paquety w siódmej minucie. Ten wynik pozostawia PSG niepokonany w ostatnich 11 meczach, chociaż zremisował tylko cztery z ostatnich pięciu.

Dodanie jednego punktu sprawia, że ​​PSG nadal znajduje się na szczycie tabeli ligi francuskiej (Ligue 1) z 47 punktami, 11 punktów przed OGC Nicea i Marsylia. Tymczasem Lyon, który zdobył czwarte remis w serii pięciu meczów bez wygranej, nadal tkwi pośrodku tabeli i zajmuje 11. miejsce z 25 punktami, według oficjalnej strony internetowej ligi francuskiej.

PSG, które w tym meczu nie zostało wzmocnione przez Lionela Messiego, od pierwszych minut otrzymało od gospodarzy ciężki test. PSG dostało pierwszy test, kiedy strzał Houssem Aouar w 5. minucie wciąż był w stanie udaremnić bramkarz Keylor Navas.

Dwie minuty później obrońca PSG nie przewidziało trafienia pod poprzeczkę Bruno Guimaraesa, a Paqueta dogonił go, by pokonać Navasa i dać Lyonowi prowadzenie. Paqueta w 19. minucie prawie podwoiła przewagę gospodarzy. Niestety tym razem jego podkręcony strzał był zbyt blisko zasięgu Navasa.

Dwie minuty później, na przeciwległym końcu boiska, bramkarz Anthony Lopes popisał się dobrą interwencją, by obronić głębokie uderzenie Leandro Paredesa.

PSG powoli zaczęło odnajdywać swój rytm i prawie zrównało się na trzy minuty przed przerwą. Niestety, strzał Kyliana Mbappe trafił w słupek. Lyon prawie podwoił przewagę w 58. minucie, jeśli strzał Moussy Dembele obronił Navas, a piłka, którą próbował podrzucić Aouar, nie została zablokowana przez obronę PSG.

Mauricio Pochettino próbował odwrócić sytuację, dokonując trzech bezpośrednich zmian, w tym Kehrera, Edouarda Michuta i Xaviego Simonsa w 69. minucie.

Posunięcie okazało się udane siedem minut później Kehrer był wolny, aby spotkać się z dośrodkowaniem Michuta, a jego strzał odbił się od drużyny Lyonu, posyłając Lopesa i piłkę do siatki na remis 1:1.

PSG prawie wygrał, jeśli kopnięcie Mbappe nie trafiło już w słupek w 82 minucie.Wynik 1-1 trwał do końca meczu.