Społeczeństwo Wiadomości

Azerbejdżan – białoruski sportowiec Iwan Litwinowicz zdobył pierwsze miejsce na Pucharze Świata na trampolinach w Baku

Azerbejdżan (bbabo.net), - BAKU - białoruski lekkoatleta Iwan Litwinowicz zajął pierwsze miejsce w programie indywidualnym mężczyzn na Mistrzostwach Świata w trampolinach w Baku - podał w niedzielę serwis bbabo.net. Wynik gimnastyczki to 61.850 punktów.

Andrey Buylov (Białoruś, 60,800 pkt) zajął drugie miejsce, Danil Mussabaev (Kazachstan, 58,890 pkt) zajął trzecie miejsce.

Należy zauważyć, że Mistrzostwa Świata w Trampolinie odbywają się w dniach 12-13 lutego na Narodowej Arenie Gimnastycznej w Baku. Około 60 sportowców z 13 krajów świata bierze udział w pierwszych międzynarodowych zawodach organizowanych przez Azerbejdżański Związek Gimnastyczny w 2022 roku. Zawody odbywają się zgodnie z nowymi przepisami Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG).

Na zawodach Azerbejdżan reprezentuje reprezentantka kadry narodowej Seljan Magsudova, która zdobyła srebrny medal w programie indywidualnym kobiet.

Zawody odbywają się za specjalnym zezwoleniem Gabinetu Ministrów Azerbejdżanu oraz zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami kwarantanny, wymogami sanitarno-epidemiologicznymi bez udziału widzów.