Sport Wiadomości

Gol Kuzniecowa nie uratował Waszyngtonu w pierwszym meczu bez Owieczkina

Rosja (bbabo.net), - "Waszyngton" w meczu regularnych mistrzostw NHL przegrał z "Edmontonem" - 3:5, mimo bramki rosyjskiego napastnika Jewgienija Kuzniecowa.

Na to spotkanie „Waszyngton” po raz pierwszy w sezonie wyszedł bez swojego lidera Aleksandra Owieczkina. Gracz uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, który wykluczył go na czas nieokreślony, a także przegapi mecz NHL All-Star.

Początek meczu był dla „Waszyngtonu” zniechęcający. W drugiej minucie wynik otworzył Leon Draisaitl, drugiego gola zdobył Evander Kane, aw szóstej minucie, po strzale Conora McDavida, było już 3-0 na korzyść Nafciarzy. Bramkarz „Waszyngton” Ilya Samsonov ustąpił miejsca Phoenixowi Copleyowi.

„Waszyngton” zdołał przesiąknąć wysiłkami Larsa Ellera, w drugiej tercji Conor Shiri zredukował różnicę do minimum, a na początku trzeciej tercji wyrównał Jewgienij Kuzniecow, zadając nie najtrudniejszy rzut z tablica.

„Edmonton” objął prowadzenie w 56. minucie po rzucie Ryana Nugent-Hopkinsa, trzy minuty później również ustanowił ostateczny wynik.