Sadio Mane Jeden gol, Senegal do Pucharu Narodów Afryki Adama Traore ujawnia prośbę trenera Barcelony do siebie Liga 1: Remis z PSIS, Persebaya przesuwa Persib z trzeciego miejsca

Yaonde, - Jeden gol Sadio Mane'a pomógł Senegalowi zakwalifikować się do finału Pucharu Narodów Afryki drugi rok z rzędu po pokonaniu Burkina Faso 3-1 w półfinale w Yaonde, czwartek (2.03.2022) wczesnym rankiem WIB . Mecz nie był łatwy dla Senegalu.

Po tym, jak w pierwszej połowie był bezbramkowy, pomimo dwóch rzutów karnych, które zostały później anulowane przez sędziego po obejrzeniu VAR.

Senegal przełamał impas przez Abdou Diallo w 70. minucie.Akcję pchającego się w pole karne zawodnika Paris Saint-Germain (PSG) dopełnił pokonanie bramkarza drużyny przeciwnej.

Sześć minut później Senegal powiększył swoją przewagę po bramce Idrissy Gana Gueye w 76. minucie, aby uzupełnić asystę Mane'a. Opór stawiał Burkina Faso, który po bramce IB Toure'a skrócił dystans do 1-2 w 82 minuty.

Ale Senegal nie pozwolił powstać swojemu przeciwnikowi. Cztery minuty później Mane poszerzył przewagę i zapewnił Senegalowi zwycięstwo 3:1.

Jeden gol i jedna asysta sprawiły, że Sadio Mane został wybrany na zawodnika meczu.

W rundzie finałowej Senegal nie czekał na zwycięzcę między Kamerunem a Egiptem, który został rozegrany dopiero w piątek (4/2/2022) wczesnym rankiem.