Rosja czwarty dzień z rzędu nie zdobyła złotych medali na igrzyskach olimpijskich

Reprezentacja Rosji zdobyła jeden medal ósmego dnia igrzysk olimpijskich w Pekinie. Została pierwszą dla rosyjskiej drużyny w ciągu ostatnich dwóch dni, w przededniu rozdania nagród Rosjanie nie mieli. Rosjanie nie mieli złota od czterech dni.

Narciarz Alexander Bolshunov zdobył srebrny medal w biegu na 15 km w stylu klasycznym z osobnym startem. Przegrał tylko z Finnem Iivo Niskanenem. Dla Bolshunova to druga nagroda w Pekinie, wcześniej wygrał w skiathlonie. Również Bolshunov, z sześcioma medalami, został rekordzistą pod względem liczby nagród olimpijskich wśród krajowych narciarzy, przewyższając osiągnięcie Nikołaja Zimjatowa.

Rosyjskiemu szkieletowi brakowało 0,22 s do medalu olimpijskiego Igrzyska Olimpijskie 2022 Czwarte miejsce w szkielecie zajął Aleksander Tretiakow, do brązu zabrakło mu 0,22 s.

Rosyjska drużyna curlingowa kobiet przegrała ze Szwajcarią (7:8) w kolejnym meczu turnieju każdy z każdym, drużyna mężczyzn przegrała ze Szwajcarią (3:6) i pokonała Danię (10:2).

Na koniec dnia Rosja awansowała z dziewiątego na ósme miejsce w klasyfikacji medalowej. Drużyna ma na swoim koncie dwa złote, cztery srebrne i sześć brązowych medali. Pierwsze miejsce utrzymały Niemcy (7-4-0), a następnie Norwegia (6-3-5) i Holandia (5-4-1).

Pod względem ogólnej liczby medali prym wiodą Norwegia i Austria (14). Drużyna ROC i Kanadyjczycy mają po 12 nagród.

Sześć zestawów nagród zostanie rozegranych w sobotę.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie odbywają się od 4 do 20 lutego. W związku z sankcjami WADA rosyjscy sportowcy rywalizują na Igrzyskach pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Co się dzieje na igrzyskach olimpijskich 11 lutego?