Rosyjska biathlonistka Reztsova była szósta w sprincie na igrzyskach olimpijskich

Norweska biathlonistka Marte Olsbu-Røiseland wygrała wyścig sprinterski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Zawodnik pokonał dystans 7,5 km w 20 minut 44,3 sekundy. Szwedka Elvira Oeberg była druga ze stratą 30,9 sekundy, a trzecia Włoszka Dorothea Wierer (+37,2 sekundy). Wszyscy trzej medaliści nie popełniali błędów na linii ognia.

Reztsova z dwoma chybieniami straciła do Norweżki 1 minutę 5 sekund i zajęła szóste miejsce.

Rosyjski biathlonista skomentował dziesięć chybień w wyścigu o igrzyska olimpijskie 2022 r. Wyniki innych Rosjan:

13. Uliana Nigmatullina (+1,27,5, 2 pudła);

20. Irina Kazakevich (+1,39,4, 1);

47. Swietłana Mironowa (+2.33.3, 3)

13 lutego biathloniści zorganizują wyścig pościgowy na igrzyskach olimpijskich. Wcześniej rosyjscy biathloniści zdobyli brąz w sztafecie mieszanej w Pekinie.