Rosyjski Semen Elistratov zdobył brąz w krótkim torze

Rosja (bbabo.net), - Rosyjski Siemion Jelistratow zdobył brązowy medal na 1500 m na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Zwycięzcą został reprezentant Korei Południowej Hwang Dae Hong, który dystans pokonał w 2 minuty 9,219 sekundy. Srebro zdobył Kanadyjczyk Steven Dubois (+0,035). Jelistratow pozostawał w tyle za liderem o 0,048 sekundy.

Warto dodać, że w półfinale odpadł Denis Hayrapetyan, w ćwierćfinale Daniil Eybog.

Dodajemy też, że Jelistratow jest mistrzem olimpijskim z Soczi w sztafecie i brązowym medalistą Igrzysk na tym dystansie. Siemion ma na swoim koncie również zwycięstwo na mistrzostwach świata w Moskwie w 2015 roku oraz 14 złotych medali na Mistrzostwach Europy.

Dla Rosji brąz Jelistratowa był 11. nagrodą na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.