Sport Wiadomości

Wideo zwycięskiego gola rosyjskich hokeistów w meczu ze Szwajcarią na igrzyskach olimpijskich

Reprezentacja Rosji w hokeju na lodzie mężczyzn wygrała mecz otwarcia turnieju olimpijskiego w Pekinie. Podopieczni Aleksieja Żamnowa pokonali reprezentację Szwajcarii z wynikiem 1:0.

Jedyny gol w grze przypisano Antonowi Slepyshevowi. Napastnik strzelił trzy sekundy przed końcem pierwszej kwarty. W punktowanym odcinku napastnik wylądował z krążkiem za bramą Szwajcarów, posunął się wzdłuż szachownicy i rzucił pocisk na nikiel bramy. Transfer próbował przerwać Enzo Corvi, ale krążek z jego stopy wpadł do bramki.

Kolejny mecz w grupie B, w którym gra Rosja, rozpocznie się za niecałą godzinę. Spotka się z reprezentacjami Danii i Czech. Rosyjski zespół będzie kontynuował występ na igrzyskach 11 lutego meczem z Duńczykami, a dzień później zmierzy się z Czechami.

Kogo oglądać na igrzyskach olimpijskich.