Sport Știri

IBL: Pelita Jaya alege a treia victorie consecutivă Australia Open: dublu, Christopher Rungkat se califică în runda a doua 1 aprilie, Valentino Rossi va debuta în cursele de mașini

Jakarta, - Pelita Jaya Bakrie Jakarta a înregistrat a treia victorie consecutivă în sezonul regulat al Ligii indoneziene de baschet (IBL) sau al Ligii indoneziene de baschet 2022, după ce a învins Pacific Caesar Surabaya cu 90-66 în meciul din seria I de la Bung Karno Basketball Hall, Jakarta, miercuri (19/19). /1/2022).

Jucătorul importat Dior Lowhorn este încă mașina de marcat a lui Pelita Jaya, strângând 22 de puncte, urmată de Andakara Prastawa și Govinda Saputra, care au marcat fiecare câte 15 puncte.

În partea Pacificului, Tyron Lamar Criswell a obținut 19 puncte, asistat de Jonathan cu 10 puncte.

Aspectul de recuperare este avantajul lui Pelita Jaya în meciul de astăzi. Echipa lui Fictor Roring a înregistrat 55 de recuperări față de 36 aparținând Pacificului.

Victoria a adus-o temporar pe Pelita Jaya în fruntea clasamentului Diviziei Albe, adunând șase puncte, umbrite de Amartha Hangtuah Jakarta și Dewa United, care au ambele patru puncte.

Pelita Jaya cu materialul de jucători cu stele a fost nevoită să înceapă cu greu meciul când se confrunta cu Pacific. Nu doar atât, precizia de la tragere a jucătorilor Pelita Jaya a fost și ea slabă în acest sfert, astfel încât au fost cu doar trei puncte înainte în primul sfert.

După ce a încheiat primul sfert cu un avantaj de 16-13, Pelita Jaya a cedat la începutul celui de-al doilea sfert care i-a lăsat cu 7 puncte în urmă.

Totuși, șutul precis al lui Dior Lowhorn, cuplat cu tripla ploaie marcată spre finalul celui de-al doilea sfert, l-au readus pe Pelita la conducere cu 45-39 în prima jumătate a meciului.

Productivitatea șutului jucătorilor Peliței a crescut vertiginos în perioada următoare. Au fost patru puncte marcate în ultimul sfert până când meciul s-a încheiat cu o diferență de marjă foarte mare, și anume 24 de puncte pentru a o aduce pe Pelita Jaya la o victorie cu 90-66.