Baschetul masculin UNM pierde în Wyoming, 93-91

ALBUQUERQUE, N.M. – Baschetul masculin de la Universitatea New Mexico a jucat într-un alt meci strâns pe drum sâmbătă seara. A fost o luptă grea, dar în continuare, Wyoming va învinge UNM pentru a câștiga cu 93-91.

UNM a rămas în urmă la sfârșitul primei reprize, dar a continuat să efectueze 66% din loviturile de pe podea în a doua repriză. Patru marcatori au terminat în cifre duble, iar Jay Allen-Tovar a condus UNM în departamentul de scor, deoarece a terminat cu un record în carieră de 25 de puncte. Jaelen House a terminat cu 18, iar Jamal Mashburn Jr. a terminat cu 22. Mashburn a fost solid în a doua repriză, înregistrând 16 din cele 22 de puncte după pauză.

Mashburn a avut șansa de a egala acest joc la 87 cu 10 secunde de jucat, dar Mashburn i-ar fi solicitat o acuzare și nemulțumit de apel, antrenorul principal Richard Pitino ar primi un fault tehnic. UNM nu ar mai putea obține un avantaj după aceea.

UNM este acum 7-12 la general și 0-6 în jocul de conferință. Lobos va continua să găzduiască Fresno State marți, la 19:00.