Fiecare jucător din lista de baschet feminin Lobo intră în joc

ALBUQUERQUE, N.M. – A fost un atac luni seara pentru echipa de baschet feminin UNM împotriva statului San Jose. Lobos au câștigat cu 87-57 și au făcut-o cu fiecare jucător de pe listă făcând apariție.

Cei cinci tipici au început pentru Lobos, totuși mulți dintre ei nu au jucat nici măcar jumătate din joc. Până la pauză, nouă jucători au făcut check-in pentru Lobos, iar la sfârșitul jocului, toți cei 13 au văzut cel puțin șapte minute și jumătate de acțiune.

Banca a fost condusă de boboc și originar din Albuquerque, Vianè Cumber, cu 14 puncte în puțin peste 21 de minute. Vianè a fost al doilea marcator al echipei, în spatele lui Shai McGruder, 18, care a urmat trei recuperări și un asist. Colega în primul rând, Aniyah Augmon, a fost în fruntea clasamentului pentru Lobos la recuperări cu zece, în timp ce studenta în doi ani, Nevaeh Parkinson, a egalat pe locul doi cu cinci panouri.

Următorul pentru Lobos este o călătorie de două jocuri către UNLV și statul San Diego. Soții Lobo îi înfruntă pe Rebeli joi, la 19:00. și va juca sâmbătă cu aztecii. Echipa se va întoarce la groapă miercuri, 2 februarie, pentru a înfrunta Colorado State.