Dublul Zabolotny a adus victoria CSKA asupra Viborgului

Rusia (bbabo.net), - CSKA, care își petrece colecția în Campoamor spaniol, a câștigat miercuri „Viborg” daneză cu 3:2 într-un meci de control.

Deja în minutul șase al întâlnirii, Anton Zabolotny a condus echipa armatei înainte. Dar „Viborg” după impactul exact al lui Tobias Beck a restabilit egalitatea pe termen lung. În minutul 15 al întâlnirii, moscoviții au preluat din nou conducerea. Nou-venitul Jesus Medina a marcat primul său gol pentru clubul rus. Echipa armatei a mers la pauză, conducând cu scorul de 3:1. Zabolotny a marcat pentru a doua oară în meci.

Repriza a doua nu a fost la fel de strălucitoare. Singurul gol a fost marcat de jucătorii de la Viborg, iar Younes Bakiz a devenit autorul acestuia.

Pe 5 februarie, CSKA va juca cu un alt reprezentant al campionatului danez - Nordsjaelland.