Astăzi a fost una dintre cele mai grele curse

Biatletul kazah Alexander Mukhin și-a estimat participarea la sprintul de 10 km de la Jocurile Olimpice de la Beijing, relatează un corespondent bbabo.net. El a remarcat că a fost una dintre cele mai grele curse pentru el.

"Astăzi evaluez prost cursa. A fost o mișcare dificilă. Am făcut față împușcăturii. Una dintre cele mai dificile curse ale mele de astăzi a fost. Nu a funcționat pe traseul de schi", a comentat sportivul.

Amintim că Mukhin a ocupat locul 49, iar un alt kazah Vladislav Kireev a terminat pe locul 77. Aurul a fost câștigat de norvegianul Johannes Be.

Medaliile noastre

Total Kazahstan 0 0 0 0

TOP 5 medaliați

/i Total 1 Germania 7 5 0 12 2 Norvegia 7 3 6 16 3 SUA 5 5 1 11 4 Olanda 5 4 1 10 5 Suedia 5 2 3 10 Scorul total TOATE STIRI DE LA OLIMPIADA-2022