Golul lui Jarrod Bowen îl trimite pe West Ham înapoi în top 4 din Premier League

Londra, - Un singur gol al lui Jarrod Bowen în repriza a doua a adus West Ham United în primele patru locuri ale clasamentului Premier League, după ce a învins-o pe Watford cu 1-0 pe stadionul din Londra, Londra, marți (8/2/2020) sau miercuri dimineață WIB .

În acel meci, West Ham a avut dificultăți în a marca goluri din cauza apărării puternice de la Watford și a forțat egalul 0-0 să dureze până la terminarea primei reprize.

În a doua repriză, West Ham l-a adus pe mijlocașul Manuel Lanzini în locul lui Said Benrahma, care nu și-a putut arăta cea mai bună formă în minutul 60.

Decizia lui David Moyes de a-l aduce pe Manuel Lanzini a dat roade în sfârșit în minutul 68, după ce argentinianul a reușit să trimită pasa lui Jarrod Bowen.