Dublul Orlov a dat victoria „Washingtonului” asupra lui „Pittsburgh”

Rusia (bbabo.net), - Două goluri de la apărătorul rus de la Washington Capitals, Dmitri Orlov, i-au oferit echipei sale o victorie asupra lui Pittsburgh în prelungiri.

„Penguins” în următorul meci al sezonului regulat NHL a luat „Pittsburgh”. Deja în prima perioadă, echipele au încântat suporterii cu un joc productiv. Atacantul „Washington” Nick Dowd și-a pus echipa înainte, dar rusul „Penguin” Evgeni Malkin a egalat rapid.

În a doua jumătate a primei perioade, Brian Rast l-a supărat pentru a doua oară pe portarul Ilya Samsonov, dar golul lui Dmitri Orlov a permis oaspeților să plece la pauză cu egalitate.

În a doua perioadă, Rast a adus din nou Pittsburgh-ul în frunte, dar Daniel Sprong a privat gazdele de victorie. Drept urmare, echipele au trebuit să identifice cele mai puternice în prelungiri, unde totul a fost decis de al doilea puc al lui Orlov din meci, care a fost asistat de Evgeny Kuznetsov - 4:3.

Liderul „Washington” Alexander Ovechkin și-a adus seria fără puncte la patru jocuri. Evgeni Malkin a adus seria de lovituri la nouă meciuri.