Senzație de hochei. Sunt cunoscuți toți sferturile de finală ai Jocurilor Olimpice din 2022

Echipa națională a Cehiei a pierdut în fața Elveției în primul tur al playoff-ului Jocurilor Olimpice din 2022 și a actualizat cel mai prost rezultat din istorie, relatează bbabo.net.

Continuare 1. Campioana din Canada a fost revoltată de rezultatul rusoaicei la Jocurile din 2022 după scandalul de dopaj hocheiștii cehi au deschis scorul în meci, dar apoi au primit patru goluri la rând și nu au mai putut câștiga înapoi (2: 4). Această înfrângere a fost considerată senzațională, deoarece câștigătorii Jocurilor din 1998 au câștigat în turul grupelor și nu au ocupat niciodată un loc mai mic de șaptea.

În sferturi, Elveția va juca cu Finlanda, iar în alte perechi SUA vor juca Slovacia și Rusia - Danemarca.

În ultimul duel Suedia va juca cu Canada. Nord-americanii, care au trecut în sferturile de finală după ce au învins China, au câștigat meciul cu 7-2.

Playoff-urile pentru runda următoare vor avea loc mâine, 16 februarie.

„Deja m-am săturat!” Campionul olimpic vorbește dur despre „astmaticii norvegieni”

Medaliile noastre

Total Kazahstan 0 0 0 0

TOP 5 medaliați

/i Total 1 Norvegia 12 7 7 26 2 Germania 9 6 3 18 3 SUA 7 6 4 17 4 Austria 6 6 4 16 5 Olanda 6 4 3 13 Scorul total TOATE STIRI DE LA OLIMPIADA-2022