Sport Știri

Europa League: Barcelona nu a reușit să-l învingă pe Galatasaray acasă

Baku, 11 martie,

Barcelona a jucat la egalitate cu Galatasaray acasă în prima manșă a optimilor de finală din Europa League - 0:0.

Se pare că jocul s-a încheiat fără goluri. În minutul 79, atacantul oaspeților Bafetimbi Gomis a reușit să înscrie, dar golul a fost anulat din cauza ofsaidului.

Meciul retur va avea loc pe 17 martie la Istanbul.

Sevilla a învins-o acasă pe West Ham în prima manșă a optimilor de finală din Europa League cu scorul de 1:0.

Singurul gol din minutul 60 a fost marcat de Munir El Haddadi.

Monaco a pierdut în deplasare cu Braga în primul meci din optimile de finală ale Ligii Europa - 0:2.

Printre câștigători au fost Abel Ruiz și Vitor Oliveira.

Atalanta a învins-o pe Bayer în prima manșă a optimilor de finală din Europa League - 3:2. Ca parte a clubului italian, Luis Muriel a marcat o dublă, Ruslan Malinovsky a marcat un alt gol. Mijlocașul rus al Atalantei, Alexei Miranchuk, a apărut pe teren în minutul 77.

Charles Aranguis și Moussa Diaby au marcat fiecare gol pentru Bayer Leverkusen. Fostul atacant de la Zenit Serdar Azmun a intrat ca înlocuitor în minutul 85.

Clubul de fotbal elvețian „Basel” a pierdut în fața francezilor „Marsilia” în primul meci din optimile de finală ale Ligii conferințelor.

Întâlnirea de la Marsilia s-a încheiat cu scorul de 2:1 în favoarea gazdelor, care a înscris un dotaj de la polonezul Arkadiusz Milik (minutele 19 și 68). Ca parte a oaspeților a marcat Sebastiano Esposito (79).

Într-un alt meci, norvegiana „Bodø/Glimt”, la care joacă portarul rus Nikita Khaikin, a învins-o pe olandeza AZ cu scorul de 2:1. Rangers au învins-o pe Crvena Zvezda cu 3-0.

UEFA a interzis temporar Spartak de a participa la turneu, astfel că meciul cu Leipzig nu va avea loc.