Správy

Chorvátsko - Andrej Kramarić strelil 100. gól v Hoffenheime

Chorvátsko (bbabo.net), - 23. januára 2022 - Andrej Kramarić strelil v sobotu svoj jubilejný 100. gól v Hoffenheime, čo bol zároveň jeho prvý gól po viac ako troch mesiacoch!

Andrej Kramarić skóroval pri sobotňajšej domácej prehre Hoffenheimu 2:3 proti Borussii Dortmund. Chorvátsky futbalista vyrovnal na 1:1 už v prvej minúte nadstaveného času prvého polčasu. Kramarić odohral celý zápas.

Bol to jeho prvý gól po viac ako troch mesiacoch, no zároveň jubilejný 100. pre Hoffenheim. Je to len jeho tretí bundesligový gól v tejto sezóne, prvý od 29. októbra minulého roka. Polovičným volejom pribil zadnú časť siete, uvádza Jutarnji List.

"Samozrejme, z môjho 100. gólu za TSG mám obrovskú radosť. Trvalo to naozaj dlho. Chcel by som sa poďakovať mojej rodine, klubu a spoluhráčom. Môj syn bol dnes prvýkrát na štadióne, som Som rád, že sa mi pred ním podarilo skórovať,“ povedal Kramarić a komentoval zápas:

"Som nesmierne nahnevaný na prehru, pretože sme hrali vynikajúco. Dortmund mal tri strely do šestnástky a strelil tri góly (oficiálne štatistiky hovoria o dvoch a tretí gól je vlastný). S výsledkom nie sme spokojní, no Hra bola naozaj dobrá. Každému je jasné, že sme boli lepší. Musíme na tejto hre ďalej stavať, aby sa dostavili výsledky, s ktorými budeme stúpať po rebríčku."

Kramarićov chorvátsky reprezentačný spoluhráč Marin Pongračić vstúpil do zápasu za Borussiu Dortmund v 83. minúte.

Tretie miesto v bundesligovej tabuľke potvrdil Bayer presvedčivým domácim víťazstvom 5:1 proti Augsburgu. Absolútne prvé meno zápasu bol Francúz Moussa Diaby, ktorý strelil tri z piatich gólov Leverkusenu. Za Bayer skórovali Bellarabi a Alario, jediným strelcom hostí bol Maier.

Iba druhé ligové víťazstvo v sezóne zaznamenal Greuther Fuerth, ktorý doma zdolal Mainz 2:1.

Stuttgart je v rebríčku predposledný. Tentoraz prehrali s Freiburgom (0:2) a zaznamenali štvrtú prehru z posledných piatich ligových vystúpení (s jednou remízou). Chorvátsky futbalista Borna Sosa odohral za Stuttgart celý zápas a strelcami víťazného tímu boli Ito (vlastný gól) a Schade.

Union Berlín sa predral na štvrté miesto, v Moenchengladbachu zvíťazil 2:1. Hrdinom zápasu sa stal Kruse s dvomi gólmi. Víťazný gól strelil v 84. minúte.

Ak sa chcete dozvedieť viac o športe v Chorvátsku, sledujte špeciálnu stránku TCN.