Správy

Pakistan - Nenasadený Ivan získal titul World Jr Tennis C'ships

Pakistan (bbabo.net), - ISLAMABAD: Nenasadený Ivan Iutkin z Ruska si v sobotu tu v tenisovom areáli PTF-S DA zabezpečil titul chlapcov vo dvojhre na majstrovstvách sveta juniorov ITF Pakistan AJ Towers.

Nenasadený Ivan Iutkin z Ruska si zabezpečil titul chlapcov vo dvojhre vyradením 5. nasadeného Aldiyara Abzhana z Kazachstanu v sete 6-3 6-1, zápas trval 40 minút. Ivan Iutkin predvádzal agresívnu hru a počas celého zápasu nedovolil svojmu súperovi sa upokojiť. V prvom sete Ivan porušil 4., 6. a 9. gem Aldiyara a zakončil set na 6-3. V druhom sete Ivan predviedol pozoruhodnú rýchlosť a predviedol výborný tenis a poľahky vyhral druhý set za stavu 6:1.

Najlepšie nasadená Andra Izabella Sirbuová z Rumunska anektovala titul vo dvojhre dievčat v vzrušujúcom dvojsetovom zápase proti 2. nasadenej Tamare Ermakovej z Ruska 7-6(2) 7-5, ktorý trval 1 hodinu 51 minút. Tamara Ermaková začala letmým štartom a prerušila 1. a 3. gem Andry s náskokom 4:0 v úvodnom sete. Andra Izabella sa statočne bránila a hrala výborný tenis od základnej čiary a vyrovnala set na 4:4 prerušením 6. a 8. hry Tamary. V tejto fáze si obaja hráči držia svoje príslušné podanie hraním obrany a skóre sa zvýšilo na 6:6. V tie breaku sa Andra Sirbu opäť ujal vedenia tým, že predviedol vzrušujúci tenis a uzavrel tie break za stavu 7-2. V druhom sete sa Tamara opäť ujala vedenia 4-1 tým, že prerušila 4. hru Andra Izabella neuveriteľnými údermi. Andar Izabella zmenil vzorec hry; nielenže vyrovnala celý set na 5-5, ale prekonala aj nervy Tamary a prerušila 11 zápasov a udržala si vedenie 6-5. V 12. zápase hrala Andra dobre a ukončila zápas za stavu 7:5 a získala cenné body do svetového rebríčka, aby si zlepšila svoje medzinárodné umiestnenie.

V kvalifikačnom kole 2. ITF Pakistan Elaan Syed Dilawar Abbas Memorial World Junior Tennis Championships Mars Argun (TUR), Esref Kaan Kacar (TUR), Mohammad Ali (CAN) a Yahya Musa Luni (GBR) sa kvalifikovali do hlavných žrebov turnaja. porážaním svojich súperov v priamych setoch.

Tariq Mehmood Murtaza, predseda Rawalpindi Development Authority a prezident Islamabad Tennis Association, boli pri tejto príležitosti hlavným hosťom, zatiaľ čo Afan Aziz, generálny riaditeľ AJ Towers (Aziz Group), ktorý bol tiež čestným hosťom, rozdelil ceny medzi víťazov a druhých.

Veľvyslanec Yerzhan Kistafin z Kazachstanu bol svedkom finále dvojhry dievčat a komunikoval so zúčastnenými hráčkami, trénermi, rodičmi a funkcionármi. Ocenil organizáciu a administratívne zabezpečenie zdravej činnosti pre rozvoj tenisu v Pakistane. Hassan Baig SEVP a Sq. Ldr. Naveed Iqbal SVP Islamabad Tennis Association spolu s plukovníkom (R) Gul Rehmanom sekretárom PTF boli tiež prítomní pri tejto príležitosti.

Vo finále dvojhry chlapcov Ivan Iutkin (RUS) zdolal Aldiyar Abzhan (KAZ) 6:3 6:1. Vo finále dvojhry dievčat zvíťazila Andra Izabella Sirbuová (Rum.) nad Tamarou Ermakovou (RUS) 7:6(2) 7:5.