Správy

Chceli viac, dopadlo to ako vždy: arménski lyžiari na olympiáde neprekvapili

Kaukaz (bbabo.net), - Arménski lyžiari nepredviedli na zimných olympijských hrách v Pekingu dobrý výkon. Najlepší výsledok spomedzi reprezentantov slnečnej republiky v tomto druhu olympijskej súťaže predviedol Mikayel Mikaelyan, ktorý obsadil 61. miesto v pretekoch na 15 km v klasickom štýle, informovali dnes 11. februára miestne médiá.

Preteky malo štartovať 100 lyžiarov, no Čech Jan Pehoushek a Bielorus Alexander Voronov neštartovali. Počet štartujúcich tak klesol na 98. O medaily sa podľa očakávania bojovalo najmä medzi ruskými, nórskymi a fínskymi lyžiarmi.

V podmienkach najvážnejšej konkurencie štartoval Mikaelyan z 59. miesta. Už skôr arménsky pretekár, ktorý obsadil v skiatlone 47. miesto, povedal, že od lyžiarskych pretekov na 15-kilometrovej vzdialenosti očakával viac. Výsledkom bol ešte skromnejší výsledok v podobe 61 finišov.

Titul olympijského víťaza získal Fín Iivo Niskanen. Druhým sa stal Rus Alexander Bolšunov, bronz patrí Nórovi Johannesovi Kleboovi.

Dvaja športovci - reprezentant Nigérie Samuel Ikpefan a lyžiar z Turecka Yusuf Emre Fyrat opustili preteky ešte pred dojazdom do cieľa.

Arménsko na prebiehajúcej olympiáde reprezentovali aj lyžiarky Katya Galstyanová a Angelina Muradyan. Prvý obsadil 80. miesto v šprinte a v pretekoch na 10 km klasickým štýlom bolo 74. miesto. Debutant hier Muradyan v pretekoch na 10 km v klasickom štýle bol na 94. mieste.