Správy

Neskorý touchdown prináša Los Angeles Rams víťazstvo v LVI Super Bowl

Los Angeles, 14. februára (bbabo.net)

Tím Los Angeles Rams vyhral LVI Super Bowl víťazstvom 23:20 (7:3, 6:7, 3:10, 7:0) nad Cincinnati Bengals.

Na svojom vlastnom štadióne SoFay v Inglewoode došli Rams k víťazstvu v najdôležitejšom zápase amerického futbalu touchdownom Wide receivera Cooper Cup 1:25 minúty pred koncom a brilantnou hrou v ich obrannej línii, v ktorej bol Aaron nad. celý Donald.

Rozohrávač víťazov Matthew Stafford skončil s 283 yardmi v 26 úspešných pokusoch 40, 3 touchdowny a 2 asistencie. Medzitým jeho kolega v radoch Cincinnati Joe Barrow skončil s 263 yardmi pri 22 úspešných prihrávkach z 33 pokusov, 1 touchdownu a bez interception.

Prvé body na plnohodnotnom 70 000 $ SoFay Stadium v ​​hodnote 5,5 miliardy $ získali Los Angeles Rams, ktorí sa ujali vedenia 7:0 po 17-yardovej prihrávke od quarterbacka Matthewa Stafforda na Wide receivera. Suit Beckham Jr.

Cincinnati Bengals znížili vedenie na 3:7 po presnom góle z poľa kickerom Evanom McPhersonom, ale tesne po začiatku druhej štvrtiny sa Rams po druhýkrát prihral v zápase, v ktorom Stafford našiel Wide receivera Cooper Cupa 11- dvorný priesmyk. V nadstavenom čase sa „barani“ pokúsili o niečo nezvyčajné, no nevyšlo im to a za stavu 13:3 mali náskok 10 bodov.

Pre hostí to bol zároveň najväčší náskok v zápase, keďže Cincinnati odpovedalo dvoma touchdownmi po sebe. Prvý prišiel pred koncom prvého polčasu, keď trikový výkon umožnil runningbackovi Joeovi Mixonovi prihrať na Tee Higginsa, ktorý zostal úplne nepokrytý v pásme. Problémy kalifornského tímu sa ešte zvýšili po tom, čo Odell Beckham Jr. utrpel zranenie kolena v bezkontaktnej situácii a spadol na zem a už sa nedokázal vrátiť do hry.

V prestávke viedli Los Angeles Rams stále 13:10 a tradičná polčasová hudobná šou nesklamala hviezdnym obsadením, v ktorom nechýbali legendy hip-hopovej hudby Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Kendrick Lamar, Marie J. Blige a päťdesiat centov.

A zatiaľ čo publikum SoFay bolo stále fascinované muzikálom, Cincinnati urobilo ďalší touchdown. Už v prvom útočnom balíku pre druhý polčas našiel Joe Burrow prihrávkou zo 75 yardov Teea Higginsa, ktorý prekonal starostlivosť o rohového obrancu Jaylana Ramseyho a pokojne ušiel až na koniec ihriska. Opakovania ukázali, že Ramseyho prilbu chytil Higgins, ale tento detail sa vytratil z poroty a ona uznala, že pristátie bolo normálne.

V ďalšom rozohrávke si Matthew Stafford dovolil prerušiť svoju prihrávku, no našťastie jeho spoluhráči v obrane baranov obmedzili poškodenie len na bránku z poľa za ďalšie 3 body, čím od stavu 20:13 viedli "Bengálskych tigrov". päť minút po začiatku v druhom polčase.

V nasledujúcich minútach sa presadili obrany oboch tímov a obzvlášť pôsobivý bol výkon defenzívneho zákroku Rams Aarona Donalda, ktorý len v tretej štvrtine zápasu zaznamenal päť striel proti obrancovi Cincinnati Joeovi Barrowovi.

Field goal Matta Gaya skrátil náskok baranov na 4 body a prvý hraný gól jedného z dvoch tímov v poslednej štvrtine padol 1:25 minúty pred koncom, keď Stafford prihrávkou vo vzduchu našiel Cooper Cup. prvý dvor.

Touchdown hostí umožnil Cincinnati a Burrowovi v posledných sekundách hľadať aspoň nerozhodný výsledok. Kľúčové hry však opäť prišli od obrany Rams a najmä od Aarona Donalda, ktorý najprv zrazil Samadhiho Peraina v treťom downe na 1 yard a hneď potom dorazil Burrowa do štvrtého downu a nedovolil mu prejsť. svojmu spoluhráčovi, čím sa stretnutie ukončilo.

Pre Rams je to druhý titul v klubovej histórii po tom v Super Bowle XXXIV. Bengals tretíkrát prehrali Super Bowl a vo výklade zostali bez trofeje Vincea Lombardiho.

Cooper Cup bol zvolený za „Najhodnotnejšieho hráča“ v zápase, ktorý ukončil zápas s 8 úlovkami na 92 ​​yardov a 2 touchdownmi a ďalšími 7 rushing yardmi.

36-ročný tréner Rams Sean McVeigh sa stal najmladším hlavným trénerom v histórii Národnej futbalovej ligy (NFL), ktorý sa stal šampiónom.