Správy

Liverpool odprevadil temperamentný Inter, aby vstúpil do štvrťfinále Ligy majstrov

MILÁNO: Liverpool sa v stredajšom štvrťfinále Ligy majstrov postavil jednou nohou po víťazstve 2:0 na ihrisku Interu Miláno, ktoré prišlo po ťažko vybojovanom stretnutí na bujarom San Siro.

Góly Roberta Firmina a Mohameda Salaha v poslednej štvrťhodine zabezpečili Liverpoolu suverénny náskok pred posledným 16. zápasom na Anfielde o tri týždne.

Výsledok bol tvrdý pre talianskeho majstra Inter, ktorý po prestávke dlho dominoval v súboji pred vášnivým domácim publikom a v 16. minúte trafil cez Hakana Calhanoglua.

Nemohli však nájsť cestu cez backline Liverpoolu, ktorý bezchybne usporiadal Virgil van Dijk, a boli neskoro potrestaní tímom Reds, ktorý teraz vyhral posledných sedem zápasov vo všetkých súťažiach.

Posledných osem sa teraz zdá byť pre Inter príliš ďaleko po tom, čo sa prvýkrát za desaťročie prebojoval do osemfinále v Lige majstrov.

Tím Simone Inzaghi začal so všetkým nadšením, ktoré sa očakávalo od tímu, ktorý sa vrátil do knockoutov po tak dlhom čase mimo a Lautaro Martinez postavil publikum na nohy v piatej minúte s veľkým dosahom, ktorý preletel tesne vedľa.

Liverpool odpovedal takmer okamžite a vytvoril si územnú prevahu, dobre zblokovanú strelu Salaha a z hranice šestnástky prestrelil Thiago Alcantara.

Najväčšiu šancu polčasu však mal Inter cez Calhanoglua, ktorý po nakŕmení zúrivého Ivana Perisica vyrazil strelu z tesného uhla, ktorá prekonala Alissona, no vyrazila brvno.

Smolu mali opäť o 10 minút neskôr, keď sa Denzel Dumfries prehnal po pravom krídle cez nízky kríž, ktorý bol vystrihnutý presne tak, ako to vyzeralo, že nájde nohy nepoznačeného Edina Dzeka.

Inter vyšiel po prestávke s kúskom medzi zubami a prevalil sa na jasne zmätený Liverpool, ale opäť sa nedokázal dostať cez Van Dijka a spol., ktorý sa neustále dostával do kopy alebo hlavy, práve keď sa zdalo, že nebezpečenstvo hrozí.

Perisic zavesil v 52. minúte nad krásny center, ku ktorému sa Martinez nedokázal úplne dostať a podobný vzorec sa zopakoval niekoľkokrát, keď Liverpool odbil čoraz frustrovanejšie mužstvo Interu, ktoré nedokázalo pretaviť svoju prevahu na góly.

Hostia ich potrestali prvou riadnou šancou v druhom polčase, Firmino prekonal Alessandra Bastoniho na rohový kop Andyho Robertsona v 75. minúte a jeho hlavičku usmernil okolo Samira Handanoviča.

Salah dal Liverpoolu obrovskú výhodu o osem minút neskôr šťastným zásahom, ktorý zasiahol domov a strelil Egypťanovi neuveriteľný ôsmy gól v siedmich zápasoch Ligy majstrov v tejto sezóne.

S atmosférou na San Siro dôkladne vyfúknutý, Liverpool potom pokojne sledoval zvyšok zápasu, aby si takmer zaručil miesto v budúcomesačnom žrebovaní posledných ôsmich.