Správy

Čínsky freestyler Gu Ailing vyhral zlato v U-rampe

Nedávno boli na zimných olympijských hrách zavŕšené súťaže v disciplíne „halfpipe“. Zlatú medailu získal čínsky reprezentant Gu Ailing.

Atlétka v najlepšom zo svojich pokusov predviedla výsledok 95,25 bodu. Na druhom mieste skončila Kanaďanka Cassie Sharpová so skóre 90,75. Bronzovú medailu získala ďalšia zástupkyňa Kanady Rachel Carkerová (87,75 b.).

Všimnite si, že Ruska Alexandra Glazková neprešla kvalifikačným kolom a dokončila svoje účinkovanie na olympijských hrách 2022.

Pripomeňme, že olympijské hry v Pekingu sa skončia 20. februára. Ruská hokejová reprezentácia mužov si dnes zahrá so Švédskom v semifinále. V prípade víťazstva sa ruskí hokejisti dostanú do finále olympiády. Zápas sa začína o 16.10 moskovského času.