Správy

Palmeiras porazí Ituana, postúpi do semifinále a na ihrisku Paulista zostáva neporazený

Majiteľ najlepšieho ťaženia v Paulista Championship Palmeiras mal túto stredu pravidelný výkon (23), ale dokázal dosť na to, aby zdolal Ituano 2:0 v Allianz Parque a postúpil do semifinále súťaže.

Na turnaji neporazený tím alviverde rátal s gólmi Raphaela Veigu a Ronyho, aby si vybojoval desiate víťazstvo na šampionáte – zatiaľ nazbieral tri remízy.

Tím Abela Ferreiru tak bude mať v ďalšej fáze výhodu, že bude hrať doma. Súperom bude Red Bull Bragantino, ktorý hral aj túto stredu — v Bragança Paulista zdolal Santo André.

Triumf alviverde sa začal budovať už 50 sekúnd po zápase, keď Cleberson v šestnástke odvrátil loptu rukou a rozhodca nariadil penaltu. Veiga si vo svojom 21. zverenci v drese Palmeiras udržal 100% úspešnosť.

Palmeiras ani pri skorej prevahe nedokázal pred prestávkou získať väčší objem útočných hier a rozšíriť značku. V záverečnej fáze skóroval Rony druhýkrát po 10 minútach.

Keďže Ituano neukázal silu na reakciu, domáci začali manažovať skóre až do konca zápasu. V 41. minúte však takmer nahral tretí, no Breno Lopes mal gól neuznaný pre ofsajd.

Útočníka, mimochodom, takmer vylúčili v nadstavenom čase. Dokonca dostal červenú kartu, keď si rozhodca vyložil, že sa pokúsil o strelu Iaga Tellesa, no po konzultácii s VAR (videorozhodcom) sa rozhodca vrátil a udelil žltú kartu.

Red Bull Bragantino sa po 15 rokoch vracia do semifinále

Aj túto stredu (23) porazil Red Bull Bragantino Santo André 1:0 na štadióne Nabi Abi Chedid v Bragança Paulista a postúpil do semifinále Paulista Championship.

Útočník Artur v 40. minúte prvého polčasu strelil jediný gól stretnutia. Od roku 2007 sa tím z vidieka nedostal do krajského semifinále. V tom roku by ho prekonal Santos, šampión edície, o ktorú sa 15 rokov sporilo.

"Je pre nás veľkým šťastím, že sa po tak dlhom čase môžeme kvalifikovať do semifinále," povedal útočník.

V ďalšej fáze sa Bragantino stretne s Palmeirasom, keďže tím s najlepšou kampaňou na turnaji – v tomto prípade alviverde – čelí rivalovi so štvrtou najlepšou kampaňou. Tímy s druhou a treťou najlepšou kampaňou absolvujú druhý duel. São Paulo je už klasifikované a čaká na víťaza súboja Corinthians s Guarani tento štvrtok (24. 12.) o 19:00 v Neo Química Arena.