Správy

Shambolic Manchester United utrpel potupnú prehru 4:0 na ihrisku Brentfordu

LONDÝN - Šokujúci tím Manchestru United inkasoval štyri góly v úvodných 35 minútach v zápase 4:0 v Brentforde v sobotu (13. augusta), keď pokračoval ich žalostný štart do sezóny Premier League.

Siedma prehra United vonku v lige za sebou bola zaručená dlho pred prestávkou, keď Brentford nemilosrdne využil zoznam chýb hostí.

Bitka sa začala v 10. minúte, keď brankár United David de Gea dovolil slabú strelu Josha Dasilvu prekĺznuť okolo seba.

Veci sa pre United zhoršili o osem minút neskôr, keď De Gea rozohral loptu bývalému hráčovi Brentfordu Christianovi Eriksenovi, ktorý bol prichytený v držaní lopty a Mathias Jensen poslal loptu domov.

Keď sa obrana United nedokázala vysporiadať s rohom a Ben Mee sa hlavičkou zblízka pozrel na 3:0, fanúšikovia Brentfordu boli vo vytržení, zatiaľ čo nový manažér United Erik ten Hag vyzeral vo svojej technickej oblasti popolavý.

Štvrtý Brentford bol klenotom, keď Ivan Toney dopravil z protiútoku diagonálnu loptu Bryanovi Mbeumovi a Mbeumo pokojne prekonal De Gea.

Ten Hag po polčase trikrát vystriedal Raphael Varane, Tyrell Malacia a Scott McTominay, no napriek miernemu zlepšeniu United ponúkli málo boja.

Fanúšikovia Brentfordu pri záverečnom hvizde svojich hráčov serenádovali s Hey Jude, zatiaľ čo hráči United vyzerali zhrozene, keď sa predierali zo spodku tabuľky, keď tiež prehrali svoj úvodný zápas doma s Brighton & Hove Albion.

Bolo to prvýkrát od roku 1960, čo United inkasovali aspoň šesť gólov vo svojich prvých dvoch zápasoch sezóny najvyššej súťaže a prvýkrát prehrali svoje úvodné dva zápasy od roku 1992, keď získali titul.

Žalostne neadekvátna

Táto strana však vyzerá žalostne neadekvátna na to, aby sa postavila akejkoľvek výzve a Ten Hag, ktorému sa fanúšikovia Brentfordu posmievali, sa zdá, že má v rukách obrovskú prácu.

Holanďan je prvým manažérom Manchestru United, ktorý prehral prvé dva zápasy nad vedením od Johna Chapmana v roku 1921.

"Je ľahké rozložiť túto stranu United, stačí byť organizovaný a bojovať a ste tam," povedal bývalý hráč United a odborník na Sky Sports Gary Neville.

Brentford, ktorého základná zostava stála okolo 55 miliónov v porovnaní s viac ako 400 miliónmi United, nazbieral v prvých dvoch zápasoch štyri body.

"Bola to len tvrdá práca. Vedeli sme, že vysoká tlač ich ovplyvní. Bolo jasne vidieť, že ak tvrdo pracujete, dostanete výsledok," povedal Toney pre Sky Sports.

"Vieme, že tam majú veľký talent a majú niekoľko hráčov, ktorí dokážu zmeniť hru. Keď pracujete ako my dnes a preháňate ich všetkými, dosiahnete výsledok ako my."