Spoločnosť Správy

Kanada – Edmonton Oilers skórovali skoro a neskoro, aby vyhrali vo Washingtone

Kanada (bbabo.net), - Ryan Nugent-Hopkins zlomil nerozhodný výsledok 3:3 krátkym gólom na 4:03 v tretej tretine, keď Edmonton Oilers v stredu večer porazil Washington Capitals 5:3.

»Oilers majú v posledných šiestich zápasoch bilanciu 5-0-1.

Oilers vyšli palebne, v prvom strelili tri góly 5:07. Leon Draisaitl zaznamenal svoje 32. miesto, keď prekonal prihrávku od Codyho Ceciho. Evander Kane druhýkrát odvrátil bodovú strelu Duncana Keitha. Potom v presilovej hre Connor McDavid vyrazil strelu spoza siete z chrbta brankára Washingtonu Iľju Samsonova.

Samsonov bol stiahnutý po tom, čo dal tri góly na štyri strely. Lars Eller odpovedal za Washington a Oilers viedli po jednom 3:1.

"Po výmene brankára pokračovali v tvrdej hre a mali sme šťastie, že sme našli spôsob, ako vyhrať," povedal po zápase hlavný tréner Dave Tippett.

»The Caps preniesli hru do druhého zápasu a stiahli sa do gólu, keď Conor Sheary napálil voľný puk cez hráča siete Oilers Mikka Koskinena.

Joe Snively mal dve šance na vyrovnanie v poslednej minúte tretiny. Koskinen sa pri prvej strele dostal do lapačky, potom Snivelymu zblokoval jeho dobitie pri odraze Darnell Nurse.

Washington vyrovnal, kým tretina mala tri minúty. Zlý uhol Evgenyho Kuznecova odrazil obrancu Oilers Tysona Barrieho a ušiel Koskinenovi.

Barrie dostal penalizáciu za hákovanie, keď zostávalo 4:23. Útočník Oilers Zach Hyman sa rútil krátkou rukou a udržal puk pri živote pre Nugenta-Hopkinsa, ktorý zasiahol svoj piaty gól v sezóne.

"Myslím, že Nuggy (Nugent-Hopkins) a ja sme si navzájom veľmi dobre čítali a ak bude príležitosť ísť, ideme," povedal Hyman.

»Nugent-Hopkins by pridal prázdnu sieť.

"Mikko nás držal pevne a našli sme spôsob, ako vyhrať, takže to je samozrejme dôležité," povedal Nugent-Hopkins. "Ale musíme sa v týchto situáciách cítiť pohodlne a byť schopní uzavrieť tímy."

»Koskinen urobil pre víťazstvo 24 zákrokov. Pheonix Copley zastavil 21 z 22 po tom, čo nahradil Samsonova v sieti Washingtonu.

"Nemali veľa zónového času," povedal Evander Kane. "Myslel som si, že sme vytvorili výrazný tlak, a keď sme získali puky, zaútočili sme a neexistuje lepší príklad ako ten posledný, keď za nás dostali Hyman a Nuge."

»Oilers idú do prestávky hviezd NHL s bilanciou 23-16-3. V utorok budú hostiť Vegas Golden Knights.