Spoločnosť Správy

Dračev o výkone Loginova v šprinte: štyri výpadky sú pre takého majstra neprijateľné

Bývalý prezident Ruského biatlonového zväzu Vladimir Dračev vysvetlil, prečo Alexander Loginov na olympijských hrách v Pekingu štyrikrát netrafil v šprinte na 10 km. Podľa odborníka sa športovec príliš ponáhľal. Zároveň Drachev poznamenal, že športovec tejto úrovne nemá právo robiť takéto chyby.

"Loginovove nezdary sa dajú vysvetliť zhonom, ponáhľal sa." Sedí to sebavedomo, ale bola tam chyba v rýchlosti streľby, podľa mňa treba na olympiáde strieľať opatrnejšie. Výstrel je veľmi drahý a tieto chyby zabránili Alexandrovi. Ukázal skvelý ťah, ale dve vynechania v ľahu a v stoji sú pre takého majstra neprijateľné, “povedal Drachev.

Loginov sa nakoniec stal až 38. Eduard Latypov skončil s tromi chybami na 11. mieste, Daniil Serokhvostov na 19. mieste s dvoma chybami. Najlepší z Rusov v týchto pretekoch Maxim Cvetkov fungoval na oboch hraniciach čisto, no zastavil sa o krok ďalej od pódia a obsadil štvrté miesto.

Na OH v Pekingu priniesli ruskí biatlonisti do národného tímu iba jednu medailu. Tretí skončili Kristina Reztsova a Alexander Loginov v zmiešanej štafete.

Dračev už skôr hovoril o výkone ruských biatlonistov v šprinte na OH v Pekingu.