Spoločnosť Správy

Kanada porazila Švédsko 11:0 a postúpila do semifinále ženského olympijského hokeja

Kanada (bbabo.net), - Kanadská hokejová reprezentácia sa v piatok s ľahkosťou prebojovala do semifinále po tom, čo na OH v Pekingu rozdrvila Švédsko 11:0.

Tímová ofenzíva sa naplno prejavila vo štvrťfinálovom zápase po tom, čo útočníčka Brianne Jenner odštartovala gól len tri minúty pred začiatkom prvej tretiny.

Kapitán Marie-Philip Poulin našiel Jennera v prednej časti švédskej brány; Jenner sa pri prvej strele rozdúchal, ale druhú zasunul pod brankárovu chráničku, čím dal Kanade gól.

Jenner skóroval v zápase o hetrik ešte dvakrát a pridal sa tak k spoluhráčke Sarah Fillierovej s tromi gólmi v konečnom skóre. Obaja sú nerozhodní vo vedení turnaja v počte strelených gólov po ôsmich v piatich zápasoch.

Poulin a Sarah Nurse viedli tím v bodovom hodnotení po štyroch. Natalie Spooner vedie turnaj s 13 bodmi v piatich zápasoch.

Keď zaznel posledný hvizd, Kanada mala na konte 11 gólov na 56 striel. Ženský tím teraz strelil 44 gólov v piatich zápasoch na 250 striel, pričom inkasoval iba päť gólov na 120 striel.

Kanadský semifinálový súper ešte nebol známy. Ich úhlavný rival, Spojené štáty americké, zvíťazili vo štvrťfinálovom zápase nad Českom 4:1.

Kanada zostáva v Pekingu neporazená, pretože sa snaží získať späť zlatú medailu, ktorú prehrala s USA na zimných hrách 2018 v Pyeongchangu.