Spoločnosť Správy

Kanada - Hviezda Penguins Sidney Crosby sa pripojila k 500-gólovému klubu NHL

Kanada (bbabo.net), - Hviezda Pittsburghu Penguins Sidney Crosby je najnovším členom 500-gólového klubu NHL.

Crosby dosiahol cieľ gólom v presilovej hre v prvej tretine utorňajšieho zápasu proti Philadelphii.

Crosby je 46. hráčom v histórii NHL, ktorý dosiahol 500-gólové plató, a 18. hráčom, ktorému sa to podarilo s jednou sériou. Je druhým tučniakom, ktorý strelil 500 gólov a pripojil sa k členovi Siene slávy Mariovi Lemieuxovi.

Crosby v čase 16:34 prvej tretiny prekonal brankára Flyers Cartera Harta strelou tesne nad bránkovú čiaru. Dlhoročný spoluhráč Evgeni Malkin živil Crosbyho, ktorý dostal Pittsburgh do vedenia 2:1.

Crosbyho míľnik zároveň znamenal jeho 50. gól v kariére proti Flyers. Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára má na konte 50 gólov a 67 asistencií v kariére proti rivalom z Pittsburghu.