Spoločnosť Správy

Kanada získala na olympijských hrách v Pekingu striebronz v ženskom lyžovaní na U-rampa

Kanada (bbabo.net), - Kanadské lyžiarky Cassie Sharpe a Rachael Karker získali v piatok na olympijských hrách v Pekingu striebornú a bronzovú medailu vo finále freeski na U-rampa žien.

Sharpe – úradujúca víťazka zlatej medaily z hier 2018 v Pyeongchangu – skočila do boja o medailu hneď pri svojej prvej jazde a zlepšila sa v druhej a tretej jazde, aby si zabezpečila striebro.

Karker sa držal na bronzovej pozícii aj počas celého finále, kde konečné poradie určilo najlepšie skóre v troch jazdách.

Ani jeden z nich však nedokázal chytiť Číňanku Ailing Eileen Gu, ktorá vyhrala svoje druhé zlato na zimných hrách v roku 2022 po víťazstve vo finále freeski big air minulý týždeň. V utorok získala striebro aj vo freeski slopestyle.

Kanaďanka Amy Fraserová skončila celkovo ôsma v U-rampe.

Kanada teraz získala 22 medailí – štyri zlaté, šesť strieborných a 12 bronzových – čo je tretí najvyšší úlovok na olympijských hrách v Pekingu.