Spoločnosť Správy

Kanada - Markstrom pomáha Flames poraziť Jets a vyrovnať sa s najlepšou franšízovou sériou 10 víťazných zápasov

Kanada (bbabo.net), - Aktuálny gól Eliasa Lindholma so zostávajúcimi 46 sekundami predĺžil jeho gólovú sériu na osem zápasov, keď Calgary Flames vyrovnali franšízový rekord svojim 10. víťazstvom v rade, keď vyhrali 3:1 nad Winnipegom Jets.

Sean Monahan a Tyler Toffoli do prázdnej brány skórovali aj za Calgary (30-13-6), ktoré zabalilo perfektnú domácu pôdu na sedem zápasov. Flames hrajú vo štvrtok vo Vancouveri.

10-zápasová víťazná séria viaže franšízový rekord. Stalo sa tak pri dvoch príležitostiach, naposledy v rokoch 2016-17, pričom séria začala pred piatimi rokmi dodnes. Inokedy to bolo v rokoch 1978-79, keď bola franšíza stále v Atlante.

Dominic Toninato skóroval za Winnipeg (22-20-8). Jets otvorili výlet na štyri zápasy, ktorý pokračuje v stredu v Dallase.

Jacob Markstrom začal za Calgary, urobil 22 zastávok, aby sa zlepšil na 23-10-5.

Connor Hellebuyck mal za Winnipeg 28 zákrokov. Jeho rekord padá na 17-18-7.

Po piatich víťazstvách v rade o tri a viac gólov boli posledné dva zápasy tvrdými obrannými bojmi. Calgary v sobotu strelilo gól v tretej tretine a vyhralo 2:1 nad Seattlom. V pondelok popoludní to bol podobný scenár.

Johnny Gaudreau pri bráne vpredu vyslal strelu do siete, ktorú Lindholm dostal na hokejku, puk zmenil smer a ušiel Hellebuyckovi.

Lindholm bol najhorúcejším hráčom Flames počas série s najlepším tímom 16 bodov. Teraz zdieľa rekord v po sebe idúcich zápasoch s gólom s Kentom Nilssonom a Garym Robertsom. Predĺžil tiež svoju bodovú sériu na 10 zápasov (deväť gólov, sedem asistencií).

Vyzeralo to tak, že v druhej tretine sa dočkal gólu. V čase 11:36 za stavu 1:1 Lindholm priklepol prihrávku od Tkachuka. Jets však napadli ofsajd a po kontrole videa bola bránka prevrátená, keď Lindholm prešiel cez modrú čiaru tesne pred pukom, ktorý zaniesol Oliver Kylington.

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej ani jeden tím veľa nevygeneroval, otvorili Flames skóre na 1:07 v druhej presilovej hre. Monahan získal puk od Andrewa Mangiapanea a vystrelil zápästím cez Hellebuyckovo rameno z 20 stôp.

Jets vyrovnali na 7:49, keď Toninato odvrátil strelecký pokus Neala Pionka zo vzduchu.

Bol to ďalší solídny zápas pre tretiu penaltovú kopu Calgary. Za posledných 10 zápasov sa vzdali iba jedného gólu v presilovej hre 24 na 25 v tomto úseku.

Jets získali v úvodnej päťminútovke dve mužské výhody, ale obe premárnili. Potom mali ďalšiu šancu ísť dopredu neskoro v tretine.