Spoločnosť Správy

Veterán „Spartaku“ vysvetlil, ako CSKA prekonal červeno-bielych

Bývalý futbalista a tréner Spartaka Moskva Valerij Gladilin sa vyjadril k prehre červeno-bielych z CSKA (0:2) v zápase 19. kola ruskej Premier League (RPL).

„Prvý polčas bol vyrovnaný, oba tímy sa snažili, žiadne prekvapenia. Ako všetci očakávali, Vanoli uzavrel tím, na nič neprišiel. V prvom polčase mali šance na skórovanie obe strany.

V druhom polčase Berezutsky úplne takticky prevýšili Vanoliho. Možno sa šťastie priklonilo k nim a výkonnostné schopnosti hrali, veď strelené góly boli výborné.

Áno, po prvom mohol Zobnin vyrovnať. Ale druhý gól strelil výborne Zainutdinov, striedania fungovali perfektne. Strelil druhý gól, keď v podstate už bolo o výsledku rozhodnuté. Vyrovnaná hra, ale prevedenie v útoku, premieňanie šancí bolo vyššie pre CSKA. Samozrejme, pomohol aj Akinfejev. Toto je súbor momentov, “povedal Gladilin.

uskutočnil textový online prenos zo zápasu.

Góly z prihrávky Rusa Ivana Obľakova strelili turecký stredopoliar Yusuf Yazydzhi z priameho kopu a kazašský obranca Baktiyor Zaynutdinov.

CSKA, ktoré získalo 33 bodov, je po 19 kolách štvrté v tabuľke šampionátu Ruska a zverenci Paola Vanoliho s 23 bodmi zostávajú na deviatej pozícii.

Už skôr exšéf Spartaka Andrej Červičenko povedal, ako CSKA porazil červeno-bielych.