Premier League: Manchester United jazdí po šťastí a spečatil víťazstvo 3:1 nad Brentfordom

Manchester United využil svoje šťastie, než pochoval nešťastný Brentford gólom v druhom polčase, aby v stredu vyhral vonku 3:1 a zvýšil tak svoju výzvu na umiestnenie v prvej štvorke v Premier League.

Výhra United nevyzerala pravdepodobne, keďže Brentford dominoval v prvom polčase, ale hostia boli po prestávke klinicky pripravení gólmi Anthonyho Elangu, Masona Greenwooda a Marcusa Rashforda, ktorí si zabezpečili lichotivé víťazstvo.

Brentford mal byť do polčasu pohodlne vpredu, ale zavrhol množstvo šancí, keď Mathias Jensen dvakrát zaprel vystretú nohu brankára United Davida De Geu.

Niekoľko ďalších príležitostí bolo úpenlivých a museli zaplatiť za svoju márnotratnosť, keď Elanga v 55. minúte prikývol United vpredu a Greenwood zasiahol po protiútoku predtým, ako striedajúci Rashford v 77. minúte vrazil do tretiny svojho boku a vypustil Brentford.

Ivan Toney skóroval z bezprostrednej blízkosti, keď do konca zostávalo päť minút, ale to bola slabá útecha pre hostí, ktorí sa prepadli do tretej prehry za sebou.

Cristiano Ronaldo sa po zotavení zo zranenia vrátil do základnej zostavy United, ale po vystriedaní v druhom polčase bol utlmený a reagoval nahnevane.

United zostali na siedmom mieste, ale posunuli sa na úroveň 35 bodov so šiestym Arsenalom a sú len dva za West Hamom United, ktorý je štvrtý.

"Prvý polčas nebol dobrý vo všetkých aspektoch hry," povedal manažér United Ralf Rangnick. "V druhom polčase sme boli naliehavejší, útočili sme vyššie na ihrisku a robili sme správne rozhodnutia v protiútokoch a skórovali sme, čo je veľký rozdiel."

Domáci manažér Thomas Frank, ktorého tím je 14. a 10 bodov nad poslednými tromi, bol výsledkom zmätený.

"Zničili sme ich v prvom polčase, nemali šmrnc, tri obrovské šance a víťaz tohto zápasu mohol byť len jeden," povedal.

"Majú neuveriteľné šťastie. Naša intenzita ich zabila."

CHLADIVÁ NOC

Okolo impozantného Community Stadium v ​​Brentforde sa rozprúdilo očakávanie s klubom zo západného Londýna, ktorý v roku 1947 po prvý raz hostil United – dav zahrieval chladnú noc prevedením ich hymny „Hey Jude“.

Frankova strana si dobre počínala proti veľkým chlapcom vo svojej prvej kampani v Premier League, keď v pamätnom úvodnom večere porazila Arsenal, podržala Liverpool a nanešťastie prehrala s Chelsea. Aj v prvom polčase porazili nedbalý United.

Jensen, jeden z piatich Dánov v základnej zostave Brentfordu, bol dvakrát vydaný na milosť a nemilosť, ale jeho slabé nožičky zachránil De Gea.

Ronaldo bol virtuálnym divákom a najbližšie k United prišiel pred prestávkou, keď Diogo Dalot vyletel mimo žrde.

United nastúpili do druhého polčasu s väčšou naliehavosťou a hlavička Ronalda z Fernandesovho centra obletela brvno.

Brentford prešiel priamo do protiútoku a Jensena zahral Toney, ale opäť nedokázal prekonať De Gea.

United udreli, keď Fredova navýšená lopta našla Elanga, ktorého prvý dotyk mu poslal loptu, aby prešla okolo brankára Bees Jonasa Lossla, ktorý mal prvý štart v Premier League.

Rangnickova strana zdvojnásobila svoj náskok, keď Ronaldo prihral loptu Fernandesovi, ktorý nezištne vyrovnal, čím dal Greenwoodovi ten najjednoduchší úder.

Skvelý finiš Rashforda spečatil body pred Toneym, ktorý aspoň rozveselil domácich fanúšikov.