Bilbao vyradilo obhajcu titulu Barcelona v King's Cup League 1: Beppe zabezpečil, aby Sudirman do konca sezóny zvládal Persiju

Bilbao, - Athletic Bilbao vyradilo obhajcu titulu Barcelonu z Kráľovského pohára alebo Copa Del Rey po tom, čo porazilo tím Xaviho Hernandeza 3:2 po predĺžení vo štvrtok (20.1.2022) alebo v piatok WIB.

Tento výsledok ohrozuje Barcelonu, že zažije pochmúrnu sezónu, pretože v La Lige je pozícia katalánskeho tímu tiež stále kolísavá. Sergio Busquets a jeho priatelia sú stále rozptýlení na šiestom mieste s 32 bodmi, 17 bodov za vedúcim Realom Madrid.

Bilbao je súper, ktorého Barcelona v minulej sezóne vyradila vo finále Kráľovského pohára. Barcelona vtedy vo finále v Seville vyhrala 4:0. Góly Barcy strelili Antoine Griezmann, Frenkie De Jong a Lionel Messi.

V tomto zápase sa Bilbao dvakrát ujalo vedenia zásluhou gólov Ikera Muniaina a Iniga Martineza. Barcelone sa podarilo dvakrát vyrovnať aj cez prvé góly Ferrana Torresa a Pedriho.

Kapitán Iker Muniain sa stal hrdinom Bilbaa po strelení víťazného gólu z pokutového kopu.

Toto víťazstvo urobilo z Athletica Bilbao posledný tím, ktorý sa kvalifikoval do štvrťfinále Copa del Rey po Mallorce, Cádizu, Rayo Vallecano, Valencii, Reale Betis, Reale Sociedad a Reale Madrid.

Zápas prebiehal len dve minúty, Athletic Bilbao už stihol otvoriť skóre strelou k žrdi, ktorú Muniain pustil na vzdialenejšiu žrď bez dosahu Marca-Andreho ter Stegena. Skóre je 1-0.

Napriek inkasovanému rýchlemu gólu sa Barcelona nechcela ponáhľať do budovania útokov a ich snaha sa vyplatila.

Vyrovnanie Barcelony prišlo v 20. minúte. Ferran Torres strelil svoj prvý gól za Barcu.

Španielsky reprezentant zakrútil strelu zvnútra šestnástky k vzdialenejšej žrdi, ktorú brankár Julen Agirrezabala nedokázal zastaviť. Stav 1:1 vydržal až do polčasu.

Po prestávke Xavi vystriedal. Abdessamad Ezzalzouli bol stiahnutý a nahradil ho Nico Gonzalez.

Tempo hry na začiatku druhého polčasu v porovnaní s prvým polčasom mierne kleslo, teraz sa javí, že obe mužstvá sú opatrnejšie.

V 84. minúte sa do zlatej príležitosti dostal Inaki Williams po tom, čo jeho center viedol skutočne priamo do brány Ter Stegena. Bohužiaľ, lopta ešte trafila tyč.

O dve minúty neskôr sa Bilbau podarilo opäť dostať do vedenia vďaka gólu Iniga Martineza. Martinez z priameho kopu úspešne schmatol divokú loptu zblízka a prenikol do brány hostí. Bilbao vyhralo 2:1.

O niekoľko minút po tomto góle Bilbao skórovalo opäť gólom Alexa Berenguera. Gól však tentoraz rozhodca neuznal, pretože Berenguer už stál v ofsajdovej pozícii.

Len chvíľu pred koncom času zranenia sa Barcelone podarilo vyrovnať tvrdým kopom Pedriho v šestnástke po akrobatickej prihrávke od Daniho Alvesa. Stav je 2-2.

Gól prinútil zápas pokračovať do predĺženia.

V predĺžení musela Barcelona stiahnuť Ansu Fatiho, ktorý nastúpil len do druhého polčasu, pre zranenie a musel ho nahradiť Sergino Dest.

Ku koncu prvého polčasu predĺženia dostalo Bilbao penaltu po tom, čo VAR usúdil, že Jordi Alba mal loptu v šestnástke pri pokuse zblokovať center Nica Williamsa.

Muniain, ktorý sa stal katom, bol úspešný v plnení svojich povinností. Bilbao je teraz opäť vo vedení so skóre 3:2.

V druhom polčase Barcelona strelila gól po strele Ferrana Torresa. Čiarový rozhodca však najskôr zdvihol zástavku označujúcu ofsajd.

Vo zvyšných zápasoch už ďalšie góly oboch tímov nepadli. Skóre 3:2 pre víťazstvo Bilbaa bolo konečným výsledkom tohto zápasu.

Zoradiť sa:

Athletic Bilbao (4-4-2): Julen Agirrezabala; Oscar De Marcos (Inigo Lekue 106'), Dani Vivian, Inigo Martinez, Yuri Berchiche (Mikel Balenziaga 91'); Nico Williams (Oier Zarraga 110'), Dani Garcia, Mikel Vesga (Peru Nolaskoain 117'), Iker Muniain; Oihan Sancet (Inaki Williams 52'), Raul Garcia (Alex Berenguer 79').

Barcelona (4-3-3): Marc-Andre ter Stegen; Dani Alves, Ronald Araujo, Gerard Pique, Jordi Alba; Gavi (Frenkie de Jong 61'), Sergio Busquets, Pedri (Martin Braithwaite 105'); Abdessamad Ezzalzouli (Nico Gonzalez 46'), Ferran Torres, Ferran Jutgla (Ansu Fati 61' (Sergino Dest 96')).