Australian Open: porazili Zvereva, Shapovalov vyzval Nadala vo štvrťfinále Van Uytvanck mal pozitívny test na Covid-19 po odchode z Australian OpenNBA, Phoenix Suns vyhral šiesty po sebe

Melbourne - Svetová štrnástka Denis Shapovalov postúpila víťazstvom nad Alexandrom Zverevom do štvrťfinále Australian Open 2022, kde sa stretne s držiteľom 20 grandslamových titulov Rafaelom Nadalom.

Denis si je istý, že sa s Nadalom stretne po piaty raz vďaka víťazstvu 6-3, 7-6(5), 6-3 nad zlatým olympijským medailistom z Tokia z Nemecka vo štvrtom kole Australian Open, ktoré sa konalo v Margaret Court Arene, Melbourne.

"Zo zápasu tu (Australian Open) je možno toto víťazstvo výsledok, ktorý som nikdy neočakával. S dnešným výkonom som veľmi spokojný, samozrejme veľmi príjemný," povedal Denis o svojom nedeľňajšom zápase (23.1.2022).

Horiace melbournské slnko neprekážalo Shapovalovovej pokojnej hre, aby zmiernila tlak svetovej trojky.

Po absolvovaní testu tretieho kola proti Reilly Opelka Shapovalov opäť ukázal kvality, ktoré vyzerali ideálne na to, aby zdolal Zvereva. Prelomil Zverevovo podanie a v úvodnom sete viedol 3:1.

Zverev ukázal svoju frustráciu, keď Shapovalov opäť brejkol v druhom sete, plus sedem nevynútených chýb spôsobilo, že Kanaďan ukradol vedenie a dostal sa do vedenia.

Shapovalov sa počas celého zápasu tváril vážne, zaznamenal 35 víťazných gólov a vyhral 81 % (22/27) hry pred sieťou. Napriek ťažkým súperom sa Shapovalovovi podarilo zbaviť sa Zvereva a po tretíkrát sa dostať do štvrťfinále grandslamu.

"Myslím si, že som hral naozaj dobre, skutočne som kontroloval údery z oboch bokov. Od začiatku som mal pocit, že všetko ide podľa mojich predstáv. V druhom sete som trochu stratil tempo, ale našťastie som sa vrátil," povedal Denis.

Denis pred stretnutím s Nadalom prehrával 1:3 v zázname o stretnutí ATP.

"Vždy je pre mňa česť bojovať s niekým ako Rafa. Zápas s ním bude vždy ťažký boj, ale určite si ho užijem," uzavrel Shapovalov.