Šport Správy

Ticho Kolumbia a Peru si zachovávajú nádej na kvalifikáciu na majstrovstvá sveta 2022

Barranquila, - Posledný gól Edisona Floresa zabezpečil víťazstvo Peru 1:0 nad Kolumbiou v kvalifikácii MS 2022 na Metropolitan Stadium Roberta Melendeza v sobotu (29.1.2022) skoro ráno WIB.

Flores, ktorý nastúpil do polčasu ako striedajúci hráč, skóroval v 85. minúte a zabezpečil tak Peru tretie víťazstvo v rade. Vďaka tomuto víťazstvu teraz Peru nazbieralo 20 bodov a obsadilo štvrtú pozíciu v tabuľke 10 juhoamerických tímov alebo jeden bod nad Uruguajom.

Prvé štyri tímy sa automaticky kvalifikujú do Kataru a tím na piatom mieste vstúpi do play-off proti tímom ázijskej konfederácie.

Brazília a Argentína už potvrdili kvalifikáciu do Kataru, zatiaľ čo tretí Ekvádor má takmer istotu, že obe krajiny predbehne. Kolumbia je šiesta so 17 bodmi.

Kolumbia a Peru vstupujú do tohto zápasu po 17 bodoch. Aj keď kolumbijskí domáci pôsobili nátlakovejšie, boli to práve oni, ktorí prehrali tupo pred bránkou.

Tento zápas je šiestym po sebe idúcim kvalifikačným zápasom, ktorým Kolumbia prešla bez toho, aby našla sieť.

Peru malo len dve strely na bránu, alebo hlboko pod Kolumbiu, ktorá mala 20 striel, ktoré prinútili brankára Peru Pedra Galleseho k niekoľkým hrdinským zákrokom, vďaka ktorým si jeho tím udržal čisté konto.

Zostávajúce tri zápasy majú Uruguaj, Kolumbia, Peru, Bolívia a Paraguaj rovnakú šancu dostať sa do finále.

Úplne vypadla iba Venezuela, ktorá hrá s Bolíviou v piatok večer alebo v sobotu ráno.

Ďalší zápas Peru odohrá v utorok doma s Ekvádorom, zatiaľ čo Kolumbia v ten istý deň cestuje do Argentíny.