Šport Správy

Porazte Cadiz vo Valencii do semifinále Kráľovského pohára

Valencia, - Valencia si zabezpečila vstupenku do semifinále Kráľovského pohára alebo Copa del Rey po tom, čo vo štvrtok (3.2.2022) predčasne zdolala 10 hráčov Cádizu skóre 2:1 vo štvrťfinálovom zápase na štadióne Mestalla. ranný WIB.

Prvý gól strelila Valencia v 24. minúte pravačkou Goncala Guedesa v šestnástke po prihrávke Huga Duru.

Cadiz trafil späť penaltou Lucasa Pereza v 54. minúte po tom, čo Juan Cala zostrelil Erayho Comerta.

Víťazný gól Valencie strelil v 79. minúte Hugo Duro po usmernení lopty z rohu, ktorý vyslal Carlos Solar. V 84. minúte musel Cadiz hrať s 10 mužmi po tom, čo Juan Cala dostal druhú žltú kartu.

Zápas sa skončil 2:1 a Valencia predstihla Rayo Vallecano v semifinále Copa del Rey po výhre 1:0 nad Mallorcou.

Toto víťazstvo znamená veľa pre Valenciu, ktorá je jedným z najväčších klubov v Španielsku, no v posledných rokoch sa prepadla. Aktuálne im patrí desiate miesto v tabuľke LaLigy.

Na druhej strane, pre Cádiz bolo ťažké prehltnúť porážku, najmä keď má za sebou veľmi zlú sezónu v La Lige. Andalúzsky klub je momentálne na 18. mieste v tabuľke španielskej ligy.

Oba tímy si budú musieť počkať na výsledky Real Betis, Real Sociedad, Athletic Bilbao a Real Madrid, aby sa dozvedeli svojich súperov v semifinále Copa del Rey.

Predtým Rayo Vallecano vyhralo 1:0 alebo Mallorca a postúpilo do semifinále tejto súťaže.