CSKA prehralo v domácom zápase Euroligy s Anadolu Efes

Rusko (bbabo.net), - Basketbalisti CSKA podľahli tureckému klubu "Anadolu Efes" v zápase Euroligy. Armádny tím viedol v priebehu druhej polovice stretnutia viac ako desaťbodovým rozdielom, no aktuálni víťazi turnaja ukoristili víťazstvo v predĺžení - 99:97.

V predvečer tohto stretnutia sa vyvinula veľmi prekvapivá situácia - oba tímy prišli o svojich hlavných trénerov. Tréner CSKA Dimitris Itoudis a jeho náprotivok Ergin Ataman ochoreli a nezvládli zápas z lavičiek.

Úvod stretnutia patril hosťom. V niektorých momentoch v prvej štvrtine viedli - 21:8. CSKA však stále dokázalo zmazať medzeru a ukončilo herný segment s rozdielom „mínus 7“. Druhá štvrtina zostala pre CSKA, no hostia odišli na dlhú prestávku, v skóre viedli - 44:41.

Začiatok druhého polčasu sa CSKA vydaril - mužstvo sa presadilo na 18:0. No zároveň kvôli zraneniam prišla o niekoľko vysokých hráčov naraz, čo v konečnom dôsledku ovplyvnilo hru.

V závere stretnutia už nebolo po prevahe CSKA ani stopy - hostia sa ujali vedenia, no všetko sa skončilo predĺžením. Dve sekundy pred záverečnou sirénou viedli hostia 99:97 a CSKA v poslednom útoku priviedol k trojke Alexej Shved, ktorý minul.