Šport Správy

Najobľúbenejšia súprava amerických koní na karnevalový beh Svetového pohára v Dubaji

Hot Rod Charlie, zvolený za víťaza ceny Vox Populi v USA v roku 2021, sa zúčastní 2. kola G2 Maktoum Challenge

Preteky sú vnímané ako príprava na Svetový pohár v Dubaji v hodnote 12 miliónov dolárov

Smerujeme k nášmu štvrtému stretnutiu karnevalu Svetového pohára v Dubaji a tento týždeň to bude naozaj dobré. Je to preto, že vidíme najobľúbenejšieho amerického koňa v akcii. Volá sa Hot Rod Charlie a beží v G2 Maktoum Challenge Round 2, prípravných pretekoch na Svetový pohár v Dubaji s hodnotou 12 miliónov dolárov.

Hot Rod Charlie, zvolený za víťaza ceny Vox Populi v USA v roku 2021, je trénovaný Dougom O'Neillom, ktorý mal veľa úspechov doma, vyhral dve derby v Kentucky a v Dubaji, kde vyhral Listed Curlin Stakes. G3 UAE 2000 Guineas a G3 Nad Al Sheba Turf Sprint v roku 2020.

O'Neill prilieta, aby dohliadal na posledné prípravy svojho hviezdneho žriebäťa, o ktorého sa doteraz v SAE staral jeho dlhoročný asistent Leandro Mora. Nezanedbateľnú cestu z USA podniknú aj dvaja členovia „Boat Racing“, spoluvlastníci koňa.

Kto, pýtate sa? Na začiatok vlastne nepretekajú na vodných plavidlách. Boat Racing LLC založili piati priatelia z vysokej školy na čele s Patrickom O'Neillom, ktorí chceli veľa dobrodružstva, keď sa skončili ich futbalové dni. S Hot Rod Charlie mali určite nepredvídateľnosť; ich žriebä skončilo tretie v Kentucky Derby, druhé v Belmonte a potom zostúpilo z prvého v Haskell, keď narazilo na súpera.

Nakoniec, na piaty pokus, vyhral svoj Grade I v septembrovom derby v Pensylvánii, predtým ako zabehol vynikajúce štvrté v Breeders’ Cup Classic.

"Nikomu z nás nie je nič dlžný," povedal O'Neill, ktorý tento týždeň prvýkrát navštívil závodisko Meydan. „Bol to pre nás úžasný kôň a sme tak šťastní, že sme tu. Ak náhodou vyhrá 26. marca, uvidíte poriadne oslavy."

Teraz do Dubaja, kde sa Hot Rod Charlie snaží využiť Maktoum Challenge R2 ako odrazový mostík k úspechu vo veľkom. Nebude to však ľahké; V ceste mu stojí 11 rivalov, vrátane Everfasta, ktorý si pripísal lokálny debut pre Douga Watsona, a Al-Nefuda, víťaza oboch jeho štartov v Dubaji. Kto vyhrá, bude patriť medzi favoritov majstrovstiev sveta.

Nebudú však najväčším favoritom. Táto pocta patrí Life Is Good, ktorý v sobotu dosiahol ohromujúci úspech na Svetovom pohári G1 Pegasus v Gulfstream Park na Floride. Spojenia, ktoré vyškolil Todd Pletcher, neskôr naznačili, že výlet do Dubaja na 26. marca je pevne na ich radare.

Life Is Good je veľmi, veľmi dobrý. Stále však nie je taký populárny ako Hot Rod Charlie.